به گزارش هنرآنلاین، حسین فرمانی رئیس ایرانی گروه فرمانی و خالق جوایز معتبر معماری، دیزاین و عکاسی در گفتگو با ایران‌آرت تایید کرد شامگاه دوشنبه ۱۴ اکتبر، یک بانوی معمار ایرانی به عنوان برگزیده AMP مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.

به گفته آقای فرمانی این مراسم باشکوه در حضور دستکم ۳۰۰ معمار برجسته بین‌المللی در موزه معتبر گوگن‌هایم بیلبائو اسپانیا برگزار می‌شود.

بر اساس اعلام رسانه‌ها برندگان از بین هزاران آثار از ۶۰ کشور انتخاب شده‌اند. هر طرح ارسالی توسط هیات داوران که متشکل از معماران برجسته، دانشگاهیان و کارشناسان این صنعت است، مورد ارزیابی قرار گرفته است.

هیات داوران AMP سه پروژه را به عنوان برنده برتر معماری MasterPrize ۲۰۱۹ انتخاب کرده‌اند و تنها یک درصد از آثار مورد بررسی قرار گرفته به چنین جایگاه ممتازی دست یافته‌اند.

برندگان در طول سال آینده از تبلیغات گسترده‌ای برخوردار می‌شوند و  طرح‌های‌شان در گستره جهانی برای مخاطبان به نمایش گذاشته می‌شود.

همچنین طرح‌های برتر در کتاب معماری AMP که در سطح جهان توزیع می‌شود، منتشر خواهد شد.

در همین حال موسسه معماری (AMP) که یکی از معتبرترین جوایز معماری جهان است، چندی پیش اعلام کرده‌ بود که برندگان امسال در زمره خلاق‌ترین و الهام بخش‌ترین پروژه‌های معماری از سراسر جهان هستند. خبر هیجان‌انگیز برای ایرانیان و جامعه معماری ایران این است که پریسا منوچهری کاشانی جایزه بین‌المللی A+Award سال ۲۰۱۹ جایزه بخش معماری و مرمت برای پروژه مرمت خانه تاریخی‌ سعادت در کاشان را از طرف این موسسه بدست آورده است و در گوگنهایم بیلبائو تقدیر می‌شود.

گویا این اولین بار است که پروژه مرمت یک خانه تاریخی‌ در ایران موفق به دریافت این جایزه شده ‌است.

WhatsApp Image 2019-10-13 at 11.20.21

درباره گروه فرمانی

جایزه Architecture MasterPrize از سال ۲۰۰۷ توسط گروه فرمانی تاسیس شده است. ماموریت این انجمن، قدردانی از طراحی معماری با کیفیت در سراسر جهان است. تجلیل از خلاقیت و نوآوری در زمینه‌های معماری، معماری مناظر و طراحی داخلی را سرلوحه خود قرار داده و پذیرای معماران سراسر دنیاست.

این انجمن سه برنامه سالانه را سازماندهی می‌کند:  

-جایزه طراحی معماری سال برای پروژه‌های انفرادی و تیمی که در پنج سال اخیر به انجام رسیده باشند و در معماری، طراحی داخلی یا طراحی چشم‌انداز سرآمد باشند.

  -جایزه سال معماری, که بالاترین افتخار از سوی شرکت AMP است. این شرکت برترین معماری و معماری نوین، فضای داخلی و چشم‌انداز را در سراسر جهان به رسمیت می‌شناسد و آن را معرفی می کند.

._ محصولات معماری سال.

در عین حال   گروه فرمانی که در سال ۱۹۸۵ تاسیس شده است سازمان‌ جوایز بین‌المللی طراحی (IDA)، جایزه عکاسی بین‌المللی، جایزه de de la Photographie در پاریس، رقابت خلاق بین‌المللی لندن و جایزه سالانه Lucie برای عکاسی که از معتبرترین جوایز عکاسی جهان ارزیابی می‌شود را برگزار می‌کند.