سرویس معماری هنرآنلاین: بر اساس توضیحات گروه معماری زاها حدید، این ساختمان در منطقه برج خلیفه دبی واقع شده است. "opus" کاری از گروه معماران زاها حدید برای Omniyat است که اولین هتل "ME by Melia" را در خاورمیانه ساخته است. این هتل توسط هتل‌های بین‌المللی مِلیا (یکی از هتل داران برجسته جهان با بیش از 350 هتل در 39 کشور جهان) راه‌اندازی شده است. هتل‌های "ME by Melia" با رویکرد مترقی و طراحی-محور خود در پایتخت‌های فرهنگی سراسر جهان واقع شده‌اند.

"Opus" به شکل دو برج مجزا طراحی شده است که در یک کل واحد و به شکل یک مکعب به هم می‌رسند. سپس در این مکعب "تراشیده شده "، یک خلأ مرکزی ایجاد می‌شود که به خودی خود یک حجم مهم در این ساختمان است و چشم‌اندازی از مرکز ساختمان به قسمت بیرونی ساختمان ایجاد می‌کند. سیالیت این وید هشت طبقه با فرمی آزاد بدر تضاد با هندسه دقیق متعامد مکعب اطراف آن است.

این دو برج توسط یک آتریوم چهار طبقه در طبقه همکف به وسیله یک پل، با فاصله 71 متری از سطح زمین، مرتبط می‌شوند. این پل در سه طبقه و به صورت نامتقارن و دارای عرض 38 متری است. همراه با ME دبی، Opus، 12 "رستوران " و یک "بار " در پشت بام و 5202 مترمربع فضای اداری را در خود جای می‌دهد.

مهدی امجد، رئیس اجرایی و مدیرعامل Omniyat گفت: " Opus با دیدگاه Omniyat در برخورد با پروژه‌ها مطابقت دارد، به گونه‌ای که گویی این ساختمان یک اثر هنری بی‌نظیر و منحصر به فرد است. این طرح از کیفیت فوق‌العاده ابتکاریِ آثار گروه معماری زاها حدید استفاده می‌کند. یک حسی شبیه به یک مجسمه را نشان می‌دهد که تعادل بین فضای توپر و خالی، مات و شفاف، داخلی و خارجی را به نمایش می‌گذارد.

او افزود: شما همیشه انتظار دارید که از طرح‌های ZHA (گروه معماری زاها حدید) غافلگیر شوید، اما Opus برای "ME by Melia" در دبی فراتر از چیزی است که ما ممکن است پیش‌بینی کرده باشیم.

گابریل اسکار، معاون رئیس و مدیرعامل نیز توضیح داد و گفت: ما مفتخریم که این پروژه شگفت‌انگیز را در نمونه کارها خود داشته باشیم.

منبع: آرل