سرویس معماری هنرآنلاین: حبیب قدیرزاده از دریافت 192 اثر در این دوره از جایزه میرمیران خبر داد و در این باره به خبرنگار هنرآنلاین گفت:سیزدهمین دوره جایزه معماری میرمیران بر موضوع "معماری پویا" تمرکز دارد. معماری پویا در برگیرندۀ ساختمان‎هایی است که قابلیت تغییر، حرکت و جابجایی دارند و شکل آن‌ها به منظور انطباق با نیازهای طرح، تغییر می‎کند.

او افزود: تاکنون بیش از 192 اثر بر مبنای همین مفهوم به دبیرخانه میرمیران رسیده است که از میان آن‌ها 3 اثر برگزیده و 12 اثر منتخب خواهیم داشت.

دبیر بنیاد میرمیران درباره داوری این آثار، بیان کرد: با حضور اعضای هیئت داوران شامل: آیدین آغداشلو، پروفسور ایرج اعتصام، علیرضا تغابنی، دکتر داراب دیبا، سامان سیار،فرشاد فرهی، سید علیرضا قهاری، پروفسور محمود گلابچی و حمید میرمیران داوری آثار در 4 اسفندماه سال 97 برگزار شد.

قدیرزاده از رشد کمی و کیفی آثار در این دوره از جایزه خبر داد و گفت: این جایزه با هدف افزایش کیفیت معماری کشور از نظر محتوا و موضوعاتی که به آن مبتلا هستیم، شکل گرفته است در همین راستا نیز همواره بر مفاهیمی متمرکز بوده‌ایم که این دغدغه‌ها را شامل شود. با توجه به اینکه سیزده دوره از این جایزه گذشته است، شاهد افزایش رشد کمی و کیفی آثار شرکت کننده در این بخش هستیم که نشان دهنده تجربیات به دست آمده در این بخش است.

او انتخاب موضوع برای چهاردهمین دوره این جایزه را منوط به نظر شورای سیاست‌گذاری دانست و افزود: هر ساله شورای سیاست‌گذاری این جایزه، در مردادماه برگزار می‌شود و بر مبنای موضوعات روز معماری و دغدغه‌های هنرمندان این بخش به انتخاب موضوع و مفهوم می‌پردازد.

بر اساس این گزارش، اسامی برگزیدگان سیزدهمین جایزه میرمیران، سه شنبه، ۳ اردیبهشت سال ۱۳۹۸ مقارن با روز معمار در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

همچنین در این جایزه به نفر اول 10 میلیون تومان، نفر دوم 5 میلیون تومان و نفر سوم 3 میلیون تومان اهداء خواهد شد.