سرویس معماری هنرآنلاین: این جوایز بخشی از نسخه هشتم جوایز زنان در عرصه معماری است که توسط مجله های ژورنال معماری و نقد معماری پدید آمده است. 

لیز دیلر یکی از بنیانگذاران Diller Scofidio + Renfro در نیویورک عنوان کرد:افتخار بزرگی است که از جین درو جایزه معماری برتر زن سال 2019 را دریافت می‌کنم و نام من در کنار بسیاری از معماران زنی که پیش از من این افتخار را کسب کرده‌اند قرار می‌گیرد.این جایزه در سال‌های گذشته به آماندا لِوِت (2018)، دنیس اسکات براون (2017)، و اودیل دک (2016) این جایزه را دریافت کردند.

اخبار جایزه جین درو در مهم‌ترین لحظه فعالیت و زندگی لیز دیلر به وی اعلام شد، آن هم زمانی که دفتر طراحی وی سالن کنسرت و موسیقی لندن و توسعه بخشی از هادسون یاردز در نیویورک را به پایان رساند. دیلر نسبت به دریافت چنین جوایزی غریبه نیست. سال گذشته او به عنوان 100 چهره اثرگذار دنیای معماری در مجله تایمز معرفی شد. دیلر جزء معدود معمارن زنی است که طیف گسترده‌ای از فضاهای عملکردهای معماری را به مرحله اجرا رسانده که مهم‌ترین آن‌ها شامل: پارکHigh line نیویورک، موزه هنر لس آنجلس و مرکز موسیقی لندن است. 

برخی از آثار لیز دیلر با همکاری ریک اسکوفیدو در شرکت معماری Diller Scofidio + Renfro

 

هلن بینت به واسطه 30 سال فعالیت در این حرفه و دریافت جایزه آدا لوئیس، جزء شاخص‌ترین عکاس پروژه‌های معماری به شمار می‌رود. سردبیر مجله Ada Louise Huxtable در بیانیه‌ای عنوان کرد: برای نزدیک به سه دهه کارهای هلن بینت به درک کامل ما از کالبدهای معمارانه یاری کرده است. بینت در کشورهای مختلف و انواع پروژه با مقیاس‌های مختلف عکاسی کرده که برخی از آن‌ها به پروژه‌های زاها حدید و جفری بوا تعلق دارد. وی در سال 2015 جایزه عکاسی ژولیوس شولمن را دریافت کرد و در سال 2007 عضو افتخاری موسسه سلطنتی معمارن بریتانیا نام گرفت. 

برخی از آثار هلن بینت

 

منبع: آرل