سرویس معماری هنرآنلاین: موسسه مطالعاتی فرزان با همکاری موسسه توسعه مطالعات بین‌المللی فاطر و انجمن مفاخر معماری ایران پنجمین دوره کتاب برگزیده دوسالانه معماری و شهرسازی ایران را در اردیبهشت ماه 1398 و هم‌زمان با روز جهانی کتاب برگزار می‌کند.

اهداف این جایزه عبارت‌اند از بهره‌وری و بهره‌گیری از دانش بزرگان و اندیشمندان حوزه معماری و شهرسازی، بالا بردن سطح تألیف و ترجمه کتب معماری و شهرسازی (و رشته‌های وابسته) و گسترش مخاطبان آن در فرهنگ عمومی کشور و نیز تشویق و ترغیب محققان، معماران و شهر سازان جوان به پژوهش همگام با ارتقای حرفه و هنر است.

همچنین جوایز و امتیازات هر دوره توسط شورای دوسالانه تعیین و اعلام می‌شود.

کتاب در زمینه معماری و شهرسازی و رشته‌های وابسته است. تشخیص مرتبط بودن موضوع با هیئت داوران خواهد بود و مراتب پذیرش در مرحله اول برای شرکت در مسابقه، کتباً به شرکت کننده اعلام می‌شود.

 زبان کتاب‌های تألیفی می‌تواند فارسی و یا هر یک از زبان‌های (انگلیسی، فرانسه، ایتالیائی و آلمانی) باشد.

در این دوره، کتاب‌ها اعم از تألیف یا ترجمه می‌بایست در فاصله زمانی سال‌های 1395 – 1397 به چاپ (اول) رسیده باشند.

هر شرکت کننده (صاحب اثر یا ناشر) می‌بایست دو نسخه از کتاب را به آدرس موسسه مطالعاتی فرزان واقع در تهران، خیابان مطهری، خیابان ترکمنستان، کوچه اقاقیا، پلاک 3، واحد 2، ارسال و گواهی شرکت در مرحله اول مسابقه را دریافت دارد. همچنین علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88430222 – 88430313 تماس حاصل نمایند.

تاریخ تحویل کتاب به دبیرخانه موسسه حداکثر تا بیستم دی‌ماه 1397 است.