سرویس معماری هنرآنلاین: سومین نشست از دفتر هجدهم سلسله نشست‌های تخصصی شرکت بازآفرینی شهری ایران تحت عنوان شهرهای ایران در مسیر بازآفرینی روز دوشنبه ۲۶ آذرماه با محوریت شهر گرگان برگزار خواهد شد.

 در این نشست محمود اخوان‌مهدی پژوهشگر تاریخ و فرهنگ گرگان، یعقوب رشتچیان معمار، شهرساز، محقق و پژوهشگر، هدیه تهرانی کنشگر محیط‌زیست و میراث فرهنگی، عبدالرضا دادبود شهردار گرگان و حسین کتولی مدیر دفتر بهسازی و احیای بافت تاریخی گرگان به عنوان سخنران و منا عرفانیان سلیم عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران به عنوان دبیر نشست حضور خواهند یافت.

در توضیح این نشست آمده است: رویکرد بازآفرینی شهری، رویکردی شهر نگر است و پیشبرد اهداف، سیاست‌ها و برنامه‌ها و طرح‌های این رویکرد در گونه‌ها و مقیاس‌های مختلف در شهرهای کشور دنبال می‌شود. لازمه تحقق این رویکرد جلب مشارکت کنشگران و ترویج این گفتمان به منظور دستیابی به فهم مشترک از این اقدامات است. شرکت بازآفرینی شهری ایران در چارچوب قوانین فرادست و اسناسنامه خود این فعالیت را دنبال کرده و برگزاری سلسله نشست‌های تخصصی یکی از این اقدامات به شمار می‌رود.

در این راستا تاکنون بیش از 120 نشست با موضوعات مختلف، مرتبط با موضوع شهر و بازآفرینی برگزار شده است. نشست‌های تخصصی پیش رو با تمرکز بر شهرهای کشور و با هدف معرفی مشخصه‌هاو اقدامات در دست انجام و بررسی آن‌ها در چارچوب سیاست بازآفرینی برگزار خواهد شد. موضوع سومین نشست در این دوره "شهر گرگان در مسیر بازآفرینی" است.

این نشست روز دوشنبه ۲۶ آذرماه از ساعت ۱۴ در محل شرکت بازآفرینی شهری ایران به نشانی تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان خدامی پلاک ۵۱ برگزار خواهد شد