​سرویس معماری هنرآنلاین: توسعه فضای بانک با تعریف سناریوی جدید و محیطی سیال بود تا نسبت به یک محیط اداری با عملکردی اقتصادی کمی متفاوت باشد. معمار پروژه واحدهای عملکردی مشترک را به مرکز و پیرامون فضا منتقل کرد تا محدوده‌ای باز و گسترده به همراه اتاق در پلان تعبیه کند.

عملکرد فضاهای جداگانه، واحدهای پویای اطراف اتاق را تعریف و فضای داخل را زنده کرده و زیبایی شناسی فضای داخلی را به عنصری قابل استفاده تبدیل می‌کند. دو طرف فضای اصلی بانک توسط دیوارهای حائل طرح‌دار سفید پوشانده شده است که توسط یک نوار سبز و پویا برجسته شده‌اند. نوار سبز رنگ درون دیوار دارای یک طرح اوریگامی است که از الگویی نامنظم طراحی شده و دارای طول، عمق و ارتفاع غیرقرینه در بافت خود است. اما این محدوده سبز رنگ قسمتی از مبلمان فضا به شمار می‌رود که در کالبد فضای بانک غرق شده است. به همین دلیل در این فضا، مخاطب با مبلمان‌های یک نفره به صورت ردیفی مواجه نمی‌شود و خود فضا بستری از دکوراسیون به شمار می‌رود.

طراحی داخلی بانک

حفره و فضاهای خالی پشت دیوار حائل و نوار سبز رنگ محدوده‌ای برای مخفی کردن تجهیزات الکترونیک و سیستم‌ها شده است تا هیچ‌کدام از آبجکت‌های مکانیکی جلوی چشم نباشد. به عنوان یک فضای مستطیلی دیوارها، دارای طراحی بیشتری نسبت به کف و سقف تخت بانک هستند و دلیل طراحی فرمال دیوار، آکوستیک بودن فضا است. فرم اوریگامی و متریال مخمل دیوار نقش پر رنگی در آکوستیک کردن فضا دارند. 

طراحی داخلی بانک

پلان شعبات بانک به طور کلی دارای فضایی باز هستند که متشکل از میزهای مشاوره، فضای انتظار، دستگاه‌های خودپرداز و شمارنده، و تجهیزات اطلاعاتی است. ماژول مشاوره ویدئویی به صورت یک حجم جامد طراحی شده و درون یک قالب نقره‌ای مجسمه‌ای شکل قرار گرفته است تا افراد معلول بتوانند به راحتی از سیستم مدیریت دیجیتال بهره ببرند. در مورد دیگران نیز سیستم های لمسی روی سطح میزهای پذیرش تعبیه شده است. 

یک اتاق مشاوره خصوصی نیز با دیوارهای شیشه‌ای در انتهای بانک طراحی شده است. ویژگی خاص این اتاق متربال دیوارهای شیشهای آن است که میتواند با پنلی هوشمند به سطحی غیرشفاف و مات تغییر حالت دهد. در این نمونه، استفاده متعادل از بافت و متریال در زبان مدلسازی یکپارچه و کانسپت هندسی، بانک را به یک طرح ساده، برجسته و متمایز تبدیل کرده است.

منبع: آرل