سرویس معماری هنرآنلاین: دویست و نود و هفتمین گفتمان هنر و معماری انجمن مفاخر معماری ایران با عنوان "هنر و مسئولیت‌های اجتماعی" برگزار می‌شود.

در این نشست یادی از دکتر محمد امین میرفندرسکی و آثار وی نیز در راستای مبحث هنر و مسئولیت‌های اجتماعی خواهد شد.

سیروس باور، ابراهیم حقیقی، جلال شباهنگی، قطب‌الدین صادقی و شاهین فرهت به عنوان اعضای پنل و علیرضا قهاری، رئیس انجمن مفاخر معماری ایران به عنوان دبیر پنل در این نشست حضور خواهند داشت.

شایان ذکر است، محمدامین(داریوش) میرفندرسکی متولد ۴ آذر ۱۳۱۰ در گرگان، معمار و طراح موزه ایرانی بود که در سال 1388 دار فانی را وداع گفت. این هنرمند نسلی نو از معماران ایرانی را که در آثارشان به چیزی بیش از زیبایی بصری و کمپوزیسیون فرمی، آن‌گونه در بوزآرت پاریس مدنظر بود، تربیت کرد. آن‌ها این روش را "معماری انسانی" می‌نامیدند و مسائل اجتماعی،ادبیات ،شعر و فلسفه را اساس مبانی نظری معماری خود قرار می‌دادند. او دارای مدرک دکترای معماری و شهرسازی از دانشگاه فلورانس ایتالیا بود و به عنوان "مرد معماری و مرمت ایران" شناخته شده است.

علاقه‌مندان به شرکت در این نشست می‌توانند، چهارشنبه 7 آذرماه از ساعت 15:30 الی 17:30 به موزه هنرهای دینی امام علی (ع) واقع در خیابان ولیعصر، بالاتر از ظفر، بلوار اسفندیار، پلاک 35 مراجعه کنند.