سرویس معماری هنرآنلاین: در این کارگاه مرتضی مطیفی فرد، احیاگر گچ‌بری خانه‌های تاریخی کاشان مانند: خانه عامری‌ها و طباطبایی‌ها و خالق تزیینات گچ‌بری در معماری معاصر ایران نظیر: مسجد شهرک غرب و پروژه بازار بزرگ ایران و نویسنده کتاب‌های "تکنولوژی گچ‌بری و گچ کاری" و "احیای هنرهای از یاد رفته" به عنوان مدرس حضور خواهد داشت.

برنامه‌ این کارگاه عبارت‌اند از: روز اول: آشنایی با گچ و شیوه ساخت آن؛ روز دوم: اجرای گچ اندازی بر اساس نیاز مربوط به  هر دوره‌ تاریخی؛ روز سوم: طراحی و اجرای الگوها و نقوش دوره صفویه: تُنگه‌بری – شبکه‌بری؛ روز چهارم: طراحی و اجرای الگوها و نقوش دوره صفویه: آینه محدب – نقاشی؛ روز پنجم: طراحی و اجرای الگوها و نقوش دوره صفویه و استخوان‌بندی کتیبه‌های مربوط به این دوره؛ روز ششم: طراحی و اجرای الگوها و نقوش دوره ایلخانی؛روز هفتم: طراحی و اجرای الگوها و نقوش دوره قاجار اعم از نازک‌بری و ضخیم‌بری؛ روز هشتم: اجرای تذهیب و طلاکاری؛ روز نهم: نقاشی طرح‌ها و نقوش دوره صفوی؛ روز دهم: طراحی و اجرای سبک‌های برجسته‌ فرنگی: کتیبه‌ها، جرزها و طرح‌های برجسته چدنی (بخش اول)؛ روز یازدهم: طراحی و اجرای سبک‌های برجسته فرنگی: کتیبه‌ها - جرزها و طرح‌های برجسته چدنی (بخش دوم) و روز دوازدهم: آشنایی با آینه‌کاری و انواع گره‌ها و انواع گل و مرغ با آینه است.

علاقه‌مندان جهت ثبت‌نام می‌توانند پس از تماس با ادمین کانال تلگرام مرکز معماری اسلامی به آدرس t.me/irac_ir ، فرم مورد نظر را دریافت و تکمیل کنند.

بر اساس این گزارش، این دوره به عنوان پیش‌نیاز برای دوره پیشرفته تلقی می‌شود.همچنین تهیه ابزار و مصالح مورد نیاز برای هنرجویان که به صورت شخصی مورد استفاده قرار می‌گیرد، بر عهده مرکز معماری است.

با توجه به محدود بودن ظرفیت کارگاه اولویت با کسانی است که زودتر ثبت نام می‌کنند. ضمن اینکه به هنرجویان گواهی پایان دوره نیز اعطا می‌شود.

علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن 66487866  تماس گرفته و یا به کانال تلگرام   @IRAC_IR و سایت مرکز به نشانی WWW.IRAC.IR مراجعه کنند.

شایان ذکر است، کارگاه آموزش هنر گچ‌بری مربوط به دوره‌های ایلخانی، صفوی و قاجار از شنبه 26 آبان ماه آغاز می‌شود و تا 3 دی‌ماه هر یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه‌ از ساعت 13 الی 17 در مرکز معماری اسلامی حوزه هنری واقع در تهران،خیابان ولیعصر، پایین‌تر از سه راه جمهوری،کوچه لقمان الدوله ادهم،پلاک 7 برگزار می‌شود.