سرویس معماری هنرآنلاین، یک دهه پس از انتشار کتاب موفقیت آمیز و جریان‌ساز "معماری معاصر ایران" تألیف امیر بانی مسعود، نشریه هنر معماری، به عنوان یکی از ناشرهای تخصصی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران قصد دارد کتابی تحت عنوان "کتاب سال معماری معاصر ایران" را منتشر کند.

بر این مبنا فراخوانی منتشر شده که به واسطه آن از کلیه شرکت‌های مهندسان مشاور، دفاتر معماری و معماران مستقل جهت حضور در این کتاب که پنجره‌ای است از معماری امروز ایران برای آیندگان دعوت به عمل می‌آید.

این کتاب به معرفی یک‌صد پروژه‌ی برتر معماری، شهرسازی، طراحی داخلی، منظر، مرمت و احیای کشور اختصاص دارد.

کتاب سال معماری معاصر ایران مشخصاً به صورت سالانه منتشر خواهد شد که در نخستین جلد، آن دسته از برترین آثار کشور را که در سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ "طراحی" و یا "اجرای" آن‌ها به پایان رسیده است، چاپ می‌شود.

کتاب معماری معاصر ایران

تکمیل ساخت پروژه یا عدم تکمیل آن در این بین الزامی نیست زیرا کتاب شامل آثار اجرا شده و طرح‌های اجرا نشده است.

در حالت پایه‌ای، هنرمعماری برای تمامی آثار منتخب حاضر در این کتاب، هرکدام ۲ صفحه به صورت رایگان در نظر گرفته است. در این دو صفحه مشخصات دفتر یا شرکت طراحی (به دو زبان فارسی و انگلیسی) به همراه ایمیل، تلفن، وب‌سایت و خلاصه‌ای از افتخارات و آثار چاپ شده‌ پیشین منتشر خواهد شد.

بنا به درخواست معماران امکان افزایش تعداد صفحات هر پروژه تا سقف ۶ صفحه مهیا است. ضمناً آثار بر اساس حروف الفبای نام دفاتر منتشر خواهند شد.

آخرین مهلت اعلام آمادگی و ارسال آثار ۷ مهر ۱۳۹۷ است.

علاقه‌مندان به حضور در این کتاب می‌توانند یک اثر پی‌دی‌اف با کیفیت حداکثری از پروژه به آدرس AOAholding@Gmail.com  و یا به شماره تلگرام ۰۹۳۹۳۴۴۶۸۷۰ ارسال کنند.