سرویس معماری هنرآنلاین، این سیستم الهام بخش تمایل ذاتی ما برای برجسته کردن طبیعت در کالبد معماری است که در علوم دیگر به بیوفیلیا (biophilia) یا همان زیست گرایی شناخته می‌شود. سیستم نمای پیکسلی ترکیبی از دفتر اداری معاصر با فضایی زیست محیطی است تا نسل جدیدی از یک محیط اداری را به نمایش بگذارد. 

با وجود فضاهای خالی زیاد و ترکیب کردن انواع بافت گیاهی مدولار، مبلمان و عرصه‌های کاری، این فرصت ایجاد شده تا کاربران به راحتی با محیط خود ارتباط برقرار کنند و در محیط شبه بیرونی خود غوطه‌ور شوند. فضاهای باز متنوع این امکان را در اختیار کارمندان می‌گذارد تا به نوآوری و خلاقیت بیشتر در حیطه کاری خود برسند. ترکیب محیط بیرونی با بافت فضای داخلی به یک امر طبیعی در طراحی اداری پروژه‌های امروز بدل شده است.

سیستم نمای پیکسلی

تغییر پذیری سیستم نمای پیکسلی یک قابلیت بی‌نظیر برای فضاهای اداری است. به خصوص شرکت‌هایی که مستاجر هستند و  به طور معمول ساختمان محل کار خود را تغییر می‌دهند، می‌توانند با چنین سیستم انعطاف پذیری پیکره‌بندی نما و فضای رو به نمای بیرون را طراحی کنند. این سیستم می‌تواند از نوآوری‌های صنعت ساخت و ساز مانند: BIM، پیش ساخته، و سازه‌های قاب چوبی بهره ببرد تا فرایندی اقتصادی و پایدارتر را برای ساختمان خلق کند.

سیستم مدولار نمای پیکسلی قابلیت اجرای سریع در متراژ های کوچک و بزرگ را داراست و همین امر استفاده از این سیستم را بهینه می‌سازد. به خصوص اینکه می‌توان از بافت‌های گیاهی متنوعی در تمام اضلاع ساختمان بهره برد. با وجود اینکه عنوان شده این سیستم را می‌توان در اکثر کاربری‌های معماری به کار برد، اما بیشتر از همه مناسب فضاهای اداری است.

سیستم نمای پیکسلی

 

منبع: آرل