سرویس معماری هنرآنلاین، سادگی، سهولت و قابیلت‌های یک محیط مدرن از ویژگی‌های لایف استایل کره‌ای در محیط کار محسوب می‌شود. طراحی شرکت کولون با توجه به فعالیت اصلی این گروه انجام شده که بیش‌تر بر روی بررسی و کنترل پروژه‌های مربوط به صنعت تکنولوژی فعالیت می‌کنند. پس از سال‌ها فعالیت این کمپانی در صنعت تکنولوژی و چند رسانه‌ای، طراحی و ساخت یک ساختمان اداری با گنجایش هزار کارمند ضروری شد. مجموعه فوق شامل سه ساختمان، یک مرکز تحقیقاتی که در 8 طبقه تعبیه شده، یک مجموعه 10 طبقه اداری و فضای گسترده مدیریتی است.طراحی ساختمان اداری کلون یک مرکز نوآوری و تحقیقات گسترده است تا عملیات کل کارمندان خود را پشتیبانی کند. مساحت ساختمان 16.500 متر مربع است که سازندگان از مواد سازگار با محیط زیست در دکورهای اصلی آن بهره برده‌اند.

طراحی داخلی ساختمان اداری

الگویی که برای طراحی داخلی در نظر گرفته شده به صورت یکپارچه در سراسر ساختمان جایگذاری شده تا ساختمان یکپارچگی و نظم بصری در کلیت فضاها را به نمایش بگذارد. رنگ آمیزی ساده و سبک مدرن ساختمان، المانی از سبک زندگی کره‌ای در محیط کاری آن‌ها است.

طراحی داخلی ساختمان اداری

پنل‌های سفید هندسی یک ویژگی تکرارشونده محسوب می‌شوند که حس یک فضای مدرن و عملکردگرا را به کارمندان خود منتقل می‌کند. تعبیه پنل‌های هندسی این اجازه را به طراح داده است تا بتواند در سراسر فضاهای عمومی و گسترده از نور مصنوعی غیرمستقیم بهره ببرد تا جریان حرکتی نورپردازی در سراسر سالن‌ها و دفاتر قابل لمس و اثرگذار باشد. یکی از مهم‌ترین بخش‌های ساختمان اداری، اختصاص فضاهای استاندارد و مناسب به تمام اتاق‌ها است که به واسطه یک آرایش معمولی با الگوهای خطی مستطیلی شکل ایجاد نشده‌اند. بلکه پراکندگی و جریان سیال دکورها، میزها و کانترها این امکان را به کارمندان می‌دهد تا بدون محدودیت با فضای کاری و همکاران خود ارتباط برقرار کنند.

طراحی داخلی ساختمان اداری

طراحی میزها به صورت 3، 4، و 6 تایی است که با یک الگوی منحنی در فضا چیده شده‌اند تا مسئولیت پذیری و کیفیت کار را ارتقاء دهد. ایجاد گروه‌های کوچک در محیط کار یک ترفند هوشمندانه برای همفکری و کارهای گروهی در حین کارهای روزمره است، بدون اینکه کارمندان برای یک همفکری کوچک به منطقه یا فضای دیگری بروند. طراحی دکوراسیون داخلی با چنین الگویی سهولت و سرعت اجرای کار را بالا می‌برد. همچنین دکوراسیون مبلمان به این شیوه کمک کرده تا محل عبور و نشستن بسیار بهینه‌تر از یک طبقه با الگوی خطی و مستطیلی باشد.

طراحی داخلی ساختمان اداری

منبع: آرل