سرویس معماری هنرآنلاین، دکتر محمدعلی مرادی، استاد فلسفه و نظریه‌پرداز معماری است. محمدعلی مرادی دانش آموخته فلسفه در آلمان از فعالین سیاسی سال های قبل از انقلاب و پس از انقلاب تا اواخر دهه ۶۰ بوده است که پس از سال های آن دهه از فعالیت های سیاسی دست کشیده و به فعالیت‌های علمی در زمینه فلسفه پرداخت.

محمدعلی مرادی دانش‌آموخته فلسفه، جامعه‌شناسی و اسلام‌شناسی از دانشگاه برلین بود، پایان‌نامه‌ او در مقطع کارشناسی ارشد فلسفه "مفهوم در سنجش خرد ناب" و در مقطع دکترا "آگاهی و خوداگاهی نزد فیشته اغارین (۱۷۷۴)" بود. او پژوهشگر و مدرس در حوزۀ فلسفه‌ ایده‌آلیسم  آلمانی به ویژه از کانت تا هگل بود.

هرچند از وی تاکنون کتابی منتشر نشده است، اما هم از طریق فضای مجازی و هم از طریق مصاحبه و یادداشت در مجلات و نشریات مختلف در حوزه‌های مختلف از فلسفه‌ ایده‌آلیسم آلمانی گرفته تا نقد روشنفکری ایرانی و کلاس‌های خوانش متون کلاسیک حضور داشت.

وی اگرچه در سال های اخیر در دانشگاه تدریس رسمی نداشت، اما کارگاه‌های آزاد و مشاوره‌های علمی وی به پایان‌نامه‌های دانشجویی برای دانشجویان علوم انسانی و اجتماعی تأثیرگذار بوده‌ است.

وی یکی از بنیان گزاران پرتال معمارنت بود که با مقالات نظری در زمینه معماری ، شهرسازی و میراث فرهنگی بر غنای سایت می افزود .

مراسم یادبود این چهره مطرح فلسفه و معماری پنج شنبه ۱۱ مردادماه ۱۳۹۷ از ساعت 18 الی 20 به  اصفهان، خیابان گلدسته، سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان برگزار می‌شود.