سرویس معماری هنرآنلاین، چهارمین دوره جایزه معماری آسیایی ۲A سال ۲۰۱۸، بیست و ششم اکتبر برابر با 4 مهرماه سال 97 با برگزاری مراسم اعلام برندگان و کاندیدها (برگزیدگان) در مدرسه معماری IaaC در بارسلون برگزار می‌شود.

کارما پیونس  از اسپانیا، یوکو اکویاما از ژاپن، دکتر عباس قریب از ایران، ویلی مولر از آرژانتین – اسپانیا و علی باسبوس از لبنان داوران این رویداد بین‌المللی هستند.

علاقه‌مندان می‌توانند از 11 خرداد تا شنبه 9 تیرماه ( از یکم ژوئن به مدت یک ماه) پروژه خود به صورت آنلاین و از طریق وب‌سایت مجله ارسال کنند.

شایان‌ذکر است که داوری در دو مرحله آنلاین و حضوری انجام می‌شود و مراسم اهدای جوایز نیز، ۴ مهر ماه ۱۳۹۷ برگزار می‌شود.

پروژه‌های کاندید و برنده در هر دو جایزه معماری آسیا و اروپا در مراسم اهداء جوایز در روز بیست و ششم اکتبر در محل مدرسه IaaC معرفی خواهند شد و جوایز خود را دریافت می‌نمایند.

قابل ذکر است، نمایشگاه آثار راه یافتگان به مرحله دوم جایزه به مدت سه روز در مدرسه معماری IaaC برقرار خواهد بود.

همچنین مراسم Interaction Forum نیز در صبح همان روز مراسم برگزار خواهد شد و برنامه سخنرانی‌ها نیز متعاقباً اعلام می‌شود. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت جایزه مراجعه فرمائید.

امسال علاوه بر معرفی برندگان جایزه معماری آسیا و اروپا، رتبه اول و دوم از کل پروژه‌های راه یافته به مرحله دوم (Candidates Projects) نیز توسط شرکت‌کنندگان و با آراء ایشان انتخاب می‌شود و برندگان این بخش نیز در مراسم معرفی می‌شوند.

شرکت کنندگان ایرانی با ارائه نامه‌ای در خصوص شرکت در جایزه، امکان دریافت روادید کشور اسپانیا را جهت حضور در مراسم خواهند داشت.

پشتیبانی جایزه معماری آسیا توسط دفتر مجله معماری و ساختمان در تهران خواهد بود.

قابل ذکر است، طبق روال هر سال شماره اختصاصی مجله ۲A با موضوع جایزه معماری آسیا و اروپا (درج پروژه‌های فینالیست و برنده) همراه با مقالات و گزارشات منتشر می‌شود.