به گزارش هنرآنلاین، حجت نظری، عضو شورای شهر تهران در حاشیه جشنواره "کافه، مقصد گردشگری"، که  باغ موزه قصر در حال برگزاری است، گفت: تهران شهر مذاهب و قومیت‌های مختلف است و جشنواره‌ها می‌تواند تک تک سلیقه‌ها را عرضه بکند و  مردم تهران  با تنوع فرهنگی آشنا شده و آن را تجربه کنند. این نوع جشنواره‌ها می‌توان اقناع کنندگی خوبی را برای مردم ایجاد کند. اگر ما بتوانیم به لحاظ کمی و کیفی این دست جشنواره‌ها را بیشتر برگزار کنیم قطعاً شهری شادتر خواهیم داشت.

 سخنگوی کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران درباره اینکه چطور می‌توان تهران را از یک معبر به یک مقصد گردشگری تبدیل کرد گفت:این امر فقط یک فاکتور ندارد  حتماً باید دولت به مفهوم عام بخواهد و برنامه‌ریزی کند تا تهران  به یک مقصد گردشگری تبدیل شود. از آنجایی که تهران پایتخت سیاسی ایران ملاحظات امنیتی  نیز در این خصوص وجود دارد. البته این دغدغه در میان برخی مسئولان به وجود آمده  و تلاش‌هایی هم در این زمینه انجام شده‌است.

وی با اشاره به اینکه مردم تهران در تعطیلات به جای دیدن شهر خود به شهرهای دیگر می‌روند گفت: اکثریت مردم تهران هنوز همه جاذبه‌های گردشگری تهران را ندیده‌اند زمانی می‌توانیم انتظار داشته باشیم  تهران از یک معبر به مقصد گردشگری تبدیل شود که مردم تهران جاذبه‌های شهر خود را ببینند  و در صفحات مجازی تبلیغ کنند در این صورت می‌توان انتظار داشت گردشگر زیادی به تهران بیاید. در خصوص سایر ظرفیت‌های سخت‌افزاری مانند هتل‌ها و ... تهران ظرفیت خوبی دارد .

نظری در پاسخ به این سؤال که برنامه شورای شهر تهران در این خصوص چیست گفت: شورای شهر در نگاه حاکمیت و مردم نه تصمیم گیرنده و نه مجری است  ما فقط می‌توانیم با حضورمان در اماکن فرهنگی و گردشگری شهر تهران این جاذبه‌ها را به مردم بیشتر معرفی کنیم . البته تلاش‌های زیادی هم در معرفی آثار تاریخی و باستانی تهران انجام داده‌ایم در مواردی از تخریب آن‌ها جلوگیری کردیم و همچنان به این تلاش‌ها ادامه خواهیم داد.