سرویس معماری هنرآنلاین: استودیو معماری" MVRDV" طرح خود برای یک ساختمان اداری چند منظوره که قرار است در جنوب آلمان در شهر "اسلینگن" ساخته شود منتشر کرد. کانسپت این بنا بازتاب‌دهندگی است در مرکز خود یک وُید (فضای میان تهی) دارد. نمای تعاملی این پروژه با الهام از سنگ‌های کریستالی طراحی شده و توپوگرافی شهر اسلینگن را بازسازی کرده که حامل پیامی درمورد تاریخ و مردم این شهر است.

حجم این بنا انعکاس‌دهنده توپوگرافی واقعی شهر است و یک مسیر گذر برای عموم از مرکز خود فراهم کند. در طبقه همکف آسانسورها به میدان عمومی شهری باز می شوند که شهر را به بنا ارتباط داده و یک مکان تفریحی عمومی شامل کافه، رستوران و یک فضای گردهمایی به وجود آورده است. در عین حال در طبقات فوقانی، ادارات به صورت فضاهای نورانی، جذاب و انعطاف‌پذیر خود را به نمایش می‌گذارند.

 بر روی شیشه‌های مشجر نما، کدهای QR نقش بسته است تا اطلاعاتی در مورد مردم، تاریخ و منظر شهر Esslingen، برای بازدیدکنندگان فراهم کند. این کدهای QR در نهایت یک نمای پیکسل پیکسل شده را به وجود می آورند که برای عموم از طریق پلکان و تراس ها در دسترس است. استفاده از شیشه های مشجر به علاوه از دریافت گرمای زیاد جلوگیری کرده و درعین حال به عنوان سلول های فتوولتاییکی گرما را جذب کرده وانرژی تولید می کنند.

عملیات ساخت و ساز این بنا قراراست در سال 2020 آغاز شود.

منبع: آرک دیلی