سرویس معماری هنرآنلاین: برند سوئدی مبلمان آیکیا در دومین همکاری خود با طراح صنعتی مشهور، تام دیکسون، اعلام کرده است که تحولی در کانسپت طراحی مبلمان به وجود خواهد آورد.

در ماه فوریه امسال از همکاری این دو، مجموعه مبلمان DELAKTIG عرضه خواهد شد. این مجموعه در حقیقت از یک پایه آلومینیومی تشکیل شده که مشتریان را دعوت می‌کند تا برحسب ذائقه خود از المان‌های عرضه شده همران این مجموعه، استفاده کنند و مبلمان مورد نیاز خود را بسازند.

مجموعه DELAKTIG برای هماهنگی با جهان امروز که دائماً در حال گسترش است، طراحی شده و در معرفی خود به مخاطبان، این گونه بیان می‌کند که با قابلیت تغییر و تنوع گسترده ای که دارد قادر است به شما این امکان را دهد تا بهتر بتوانید مبلمان خود را با رویدادهای غیرمنتظره زندگیتان تطبیق دهید.

 آیکیا و تام دیکسون از آلومینیوم برای سازه سبک و مقاوم این مجموعه استفاده کرده‌اند، متریالی صنعتی که به خوبی با بازده تولید صنعتی متناسب است. در فرآیند طراحی، پایه اصلی که محصول فرآیند اکستروژن است، به مانند یک صفحه سفید در نظرگرفته شده که این امکان را به وجود می‌آورد که المان‌های دیگر به آن الحاق شوند. آیکیا و تام دیکسون با مجموعه DELAKTIG قوانین تولید سنتی مبلمان را دوباره احیا کردند.

زیبایی، قیمت مقرون به صرفه، دوام و آزادی در انتخاب طرح از اهداف اصلی طراحی این مجموعه بوده است که توانایی‌های تام دیکسون را در گستره وسیع‌تری به چالش کشیده است.

منبع: آرل