سرویس معماری هنرآنلاین: مرکز فناوری و تکنولوژی بین المللی مایکروسافت به تازگی از طرح جدید دفتر مرکزی این شرکت با زیربنای 130 هزار متر مربع در چین رونمایی کرد.

این طرح الهامی بصری از باغ معروف سوژو است که به منظور ایجاد هماهنگی  با فرهنگ و طبیعت زنده این شهر ساخته شده است. مهم‌ترین دلیل انتخاب این کانسپت علاقه مندی شدید ساکنین منطقه سوژو به طبیعت عنوان شده  است.

علاوه بر این، هدف طراحان این پروژه از ایجاد فضاهای رنگی و تلفیق آن‌ها در این مکان عمومی، ایجاد تعامل بین کارمندان و محیطی روحیه‌بخش بوده است. بر این اساس، تلفیق فضای ساده به همراه متریال چوب، شیشه، بتن و پوشش گیاهی یک محیط اداری ساده و آرامش بخش ایجاد کرده است. 

طرح شعاعی آتریوم از شصت رنگ در تونالیته های مختلف تشکیل شده که یک الگوی پیکسلی را تداعی می‌کند. رنگ‌های انرژی زا در این مجموعه مانند یک آبشار  از بالا تا پایین امتداد یافته است. طراحی دهلیز یکی از مهم‌ترین عرصه‌های ساختمان است که در اینجا توجه ویژه ای به آن شده است. این فضا به جای ایجاد اتاق‌های جلسه متعدد طراحی شده تا تعاملات گروهی و بُعد روانی فضای گسترده به جای طراحی یک فضای بسته، بر افزایش بهره وری کارمندان تأثیر بگذارد. 

طراحی دفتر مرکزی ماکروسافت

منبع: آرک دیلی