سرویس معماری هنرآنلاین: " ایل فونداکو دئید تدسچی" یکی از بزرگ‌ترین و شناخته شده ترین ساختمان‌های شهر ونیز ایتالیا است که در سال 1228 ساخته شده است. گذر تاریخ اثرات پیچیده و عجیبی بر روی این ساختمان داشته و طی قرن‌ها کاربری‌های آن دستخوش بازی‌های گوناگونی قرار گرفته ‌است.

ابتدا این ساختمان به عنوان مکانی برای مبادلات آلمان‌ها بوده، و سپس تحت عنوان گمرک در زمان حکومت ناپلئون مورد استفاده قرار می‌گرفته است. پس از آن موسولینی این بنا را با کاربری اداره پست به جهان معرفی کرد. به همین دلیل طراحی و تبدیل این ساختمان به یک اپرای هنری جدید توسط رم کوالهاس و تیم طراحی او به یک چالش بزرگ تبدیل شده بود. تغییر برخی هویت‌های اقتصادی شهر ونیز باعث شد تا کاربری این ساختمان هم از مکانی تجاری به فضایی فرهنگی صورت گیرد.

حالا وبسایت گروه OMA تصاویری از ایده‌های خود برای بازسازی این بنا را به اشتراک گذاشته است.تغییرات بخش به بخش ساختمان شامل حیاط، پوشش سقف بنا، نما، پنجره‌ها و ورودی‌های است. گروه معماری OMA طیف وسیعی از سطوح و عرصه‌ها را طراحی کرده و برنامه ای بلند مدت برای اجرای جزئیات آن در نظر گرفته است. متریال سنگ کف به دلیل ویژگی‌های تاریخی ساختمان در برخی نقاط تعویض و در برخی نقاط دیگر مرمت می‌شوند.

طراحی داخلی شامل دو پوسته است که به صورت فضای اصلی و پیشخوان طراحی شده است. طراحی یک تراس دوار و دید پانورامیک از طبقه بالا جزء مهم‌ترین اقدامات طراحی پروژه محسوب می‌شود. سازه ساختمان هم دستخوش تقویت و ترمیم سیستم‌های امروزی بوده تا بافت قدیمی هم از گزند فرسودگی بیشتر در امان باشد.

طراحی و بازسازی سالن اُپرای ونیز

طراحی و بازسازی سالن اُپرای ونیز

طراحی و بازسازی سالن اُپرای ونیز