سرویس مد و لباس هنرآنلاین: حوزه کارشناسی مد و لباس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، گزارش عملکرد یک ساله خود را از سال 94 تا اواسط سال جاری تقدیم کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور کرده است.

گزارش عملکرد واصله از کارشناسی مد و لباس ارشاد استان قم معطوف به سی و چهارمین نمایشگاه کشوری و نخستین جشنواره فرهنگی هنری اسلامی ایرانی مد و لباس استان قم شده است که از زمان اعلام فراخوان تا برگزاری مراسم اختتامیه را پوشش داده است.

در بخش‌هایی از این گزارش آمده است: در این جشنواره، 80 اثر از میان 500 اثر ارسالی به دبیرخانه طی دو مرحله داوری انتخاب شده و در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

نمایشگاه آثار برگزیده و بخش عفاف و حجاب در دوطبقه در تالار مرکز شهر به مساحت حدود 200 مترمربع دایر شده بود که آثار در رسته‌های اجتماعی، مجلسی، فرم مدارس، عفاف و حجاب، کودک و نوجوان، پوشش سر و ... در دو بخش طراحی و دوخت قرار گرفتند.

از میان حدود 500 اثر رسیده به این جشنواره، در حدود 100 اثر در حوزه طراحی و 400 اثر در حوزه دوخت ارائه شدند و 76 نشان ملی "شیما" برای آثار رسیده صادر شد.

رونمایی از پوستر نخستین جشنواره مد و لباس استان قم، سخنرانی استاندار قم در مراسم افتتاحیه، سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس دانشی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم و جمعی دیگر از مسئولان از اهم بخش‌های این گزارش عملکرد است.

بیانیه و اسامی نفرات برتر اختتامیه جشنواره مد و لباس قم که شهریور 95 برگزار شد به همراه گزارش تصویری مبسوط جشنواره، از دیگر بخش‌های گزارش کارشناسی مد و لباس ارشاد استان قم محسوب می‌شود.