به گزارش هنرآنلاین به نقل از ایرنا، هم‌زمان با فرا رسیدن سالروز میلاد علی بن موسی‌الرضا (ع) به همت مؤسسه خیریه متوسلین به امام رضا (ع)، نمایشگاه آثار بانوان سرپرست خانوار و معلول با حضور جمعی از مسئولان فرهنگی، هنری و خادمان و حاملان پرچم حرم رضوی و جمعی از اصحاب رسانه در نگارخانه «هم نمک» افتتاح شد. 

در این مراسم بابا رجب خادم امام رضا (ع) که افتخار حمل پرچم سبزرنگ حرم رضوی را بر عهده داشت، اظهار داشت: این پرچم چند روز روی ضریح حرم مطهر و منور امام رضا (ع) بوده و همه‌ساله در سراسر کشور عطر حرم مطهر را پخش می‌کند، امسال هم این پرچم توسط خادمین حرم امام هشتم در سراسر کشور می‌چرخد و اکنون هم در این مراسم افتتاحیه است.

او با اشاره به فرارسیدن ۱۱ ذی‌القعده میلاد با سعادت امام رضا (ع)، افزود: در این روز عزیز و گرامی از صاحب امروز آقا امام رضا (ع) بهترین‌ها را برای همگان مسئلت می‌کنم ما با خود نمک و نبات حرم رضوی را به‌عنوان سوغاتی آوردیم و امیدوارم این افتتاحیه آغازگر کارهای بزرگ باشد.

محمدرضا مشهدی مدیر طرح هم نمک مؤسسه خیریه متوسلین به امام رضا (ع) در جمع خبرنگاران گفت: این نمایشگاه محلی مناسب و پایدار برای عرضه آثار نفیس قابل‌رقابت تولیدشده از سوی بانوان سرپرست خانوار است که در ادامه سایر اقدامات و طرح‌های حمایتی طرح هم نمک صورت می‌گیرد.

او با تأکید بر اینکه توجه به کیفیت و رقابتی کردن محصولات تولیدی، رمز موفقیت برای خانواده‌های کم برخوردار است، ابراز امیدواری کرد: روز به روز با رشد و شکوفایی بانوان هنرمند خلاق، همواره شاهد برگزاری این‌گونه رویدادهای فرهنگی و هنری در سطح کشور باشیم. 

نمایشگاه آثار صنایع‌دستی بانوان سرپرست خانوار و معلول همه روزه و به‌صورت دائمی در تهران، خیابان ولی‌عصر (عج)، بعد از بیمارستان دی، نبش کوچه نیلو پلاک یک میزبان علاقه‌مندان و مخاطبان خواهد بود.