به گزارش هنرآنلاین، محمود شالویی سرپرست معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس کارگروه ساماندهی مد و لباس در حکم عزت‌اللهی‌نژاد نوشته است: با عنایت به تجارب کاری و سوابق ارزشمند علمی و نظر به شناخت از توانایی، تعهد و روحیه انقلابی‌تان و به استناد تبصره (۴) ماده (۱) آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی مد و لباس، به موجب این حکم به عنوان «دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس» منصوب می‌شوید. امید است با اتکال به خداوند قادر متعال ضمن تعامل با دستگاه‌های عضو کارگروه و بهره گیری از ظرفیت اعضا در جهت اجرای قانون ساماندهی مد و لباس و آیین نامه اجرایی آن و با امعان نظر به موارد ذیل قرین توفیق و تایید باشید.

- برنامه‌ریزی و تلاش در جهت تقویت فرهنگ و معرفی بهتر هویت ایرانی اسلامی با استفاده از ظرفیت تولیدکنندگان و طراحان داخلی پوشاک

- همکاری و همفکری با سایر اعضای کارگروه در جهت ترغیب و تشویق عموم مردم به ویژه جوانان به استفاده از پوشاک وطنی با الگوهای بومی

- ساماندهی فرهنگی هنری طراحان پارچه و لباس در قالب حمایت از ساختار مناسب از جمله تشکیل خانه طراحان پارچه و لباس ایران

سرپرست معاونت امور هنری همچنین با اهدای لوحی از خدمات مریم پورشهابی، دبیر سابق کارگروه ساماندهی مد و لباس قدردانی کرد. شالویی در تکریم و معارفه دبیران سابق و فعلی کارگروه ساماندهی مد و لباس گفت: تلاش‌های بسیاری در حوزه مد و لباس در کارگروه انجام و رویدادها و جشنواره‌هایی برگزار شده است اما فعالیت‌های این حوزه به جشنواره محدود نیست. در کارگروه ساماندهی مد و لباس تحول و نگاه علمی مورد توجه است و ضرورت دارد تعامل با تشکل‌ها و اصناف و نهادهای مرتبط و انگیزه‌های استان‌ها برای برنامه‌ریزی و فعالیت در این حوزه تقویت شود.

Ezzat1

مریم پورشهابی در ادامه مراسم تکریم و معارفه گفت: در این دوره تلاش شد با همکاری و تعامل با تشکل‌ها و اصناف و همچنین استان‌ها برنامه‌های حوزه مد و لباس در حیطه وظایف کارگروه به شکل مناسب انجام شود و از تعامل و همکاری آنها و همکاران انجمن قدردانی می‌کنم.

عزت‌اللهی‌نژاد هم در سخنانی کوتاه با اشاره به فعالیت در حوزه زیبایی‌شناسی بومی افزود: در این بخش بر مبحث خودتزئینی تمرکز دارم که چندان به آن توجه نشده است. هیچ کاری به نحو مطلوب انجام نمی‌شود مگر با همکاری و عشق به وطن و امیدوارم تمام سرزمین ایران در حوزه پوشش نقش داشته باشد. این ظرفیتی است که باعث شده ایران هزاران سال سربلند خود را از دیگر جوامع متمایز کند و امیدوارم با همکاری گامی کوچک برای این سرزمین بزرگ برداریم.

طیبه عزت‌اللهی‌نژاد متولد ۱۳۵۷ و دکتری پژوهش هنر از دانشگاه الزهرا و عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات است. از او تاکنون مقاله‌ها و کتاب‌های متعددی منتشر شده که کتاب «خودتزئینی زنان ترکمن؛ درآمدی بر انسان‌شناسی زیبایی‌شناسی» از آن جمله است.