به گزارش هنرآنلاین، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی برای دهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر نوشته است:

«فرهنگ و هنر عرصه گفت‌وگو تعامل با حوزه‌های گوناگون زیست فردی و اجتماعی است. فرهنگ گذشته دور و نزدیک و جریان‌های روز را واکاوی می‌کند. به آینده می‌اندیشد و بر داشته‌های بومی مناطق مختلف و باورها و نگرش‌های آنان پنجره‌ی نو می‌گشاید.

پوشش و لباس از دیرپاترین و گسترده‌ترین جلوه‌های فرهنگ و هنر است که آداب، باورها، نگرش‌ها، ویژگی‌های اجتماعی و زیستی را بیان می‌کند، سرزمین ایران اسلامی گنجینه‌ای از فرهنگ‌ها و قومیت‌هاست و پوشش ایرانیان نیز در مسیر تاریخ و در مناطق کشور سرشار از تنوع هویت فرهنگی و اجتماعی است.

جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر فرصتی برای تعامل و گفت‌وگو درباره پوشش و لباس به‌عنوان جلوه‌ای از فرهنگ و بازخوانی داشته‌های بومی و ملی است که با تاریخ و جامعه ما همزاد و هم‌نشینی دارد و با نگاه امروز به تقویت جریان پویایی فرهنگ و هنر این سرزمین کمک می‌کند.

انتخاب «بهشت کاشان» در دهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر در ادامه دو دوره پیش جشنواره که جنبه‌های هویت فرهنگی و اجتماعی را محور قرار داد، نگاه به خویشتن و پیشینه هویتی و فرهنگی از دریچه اکنون است که می‌تواند مبنای بازاندیشی و بازخوانی هنر و خلاقیت طراحان قرار گیرد.

از هنرمندان طراح لباس و همکاران گرامی معاونت امور هنری که در برگزاری دهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر همدلی و همراهی کردند، سپاسگزارم و سلامت و پیروزی هنرمندان ارجمند را آرزو دارم.»