به گزارش هنرآنلاین، حمیده سادات زعیم‌زاده مدیرعامل مجموعه آتی‌دانا و مدیر مجموعه صنعتی پوشاک گراد پرو در نشست رسانه‌ای آغاز به کار این مجموعه در کشور اظهار کرد: در صنعت پوشاک نمی‌توان گفت که سهم بازار متعلق به بخشی از تولیدکنندگان است و همیشه فضا برای ورود برندها و تولیدکنندگان جدید وجود دارد.

 او ادامه داد: به اندازه افرادی که در دنیا وجود دارند سلیقه در انتخاب پوشش لباس وجود دارد که می‌توان برای پاسخگویی به نیازهای آنها متدهای جدید ایجاد کرد.

مدیر مجموعه آتی‌دانا درباره تشکیل گروه صنعتی گراد پرو گفت: شخصی‌سازی لباس از گذشته‌های دور وجود داشته است اما هدف ما این است که شخصی‌دوزی پوشاک مردانه را در سطح صنعتی آغاز کنیم به همین دلیل خطی راه‌اندازی شده است تا مشتریان این گروه صنعتی بتوانند پوشاک شخصی‌دوزی شده را به راحتی در اختیار داشته باشند.

زعیم‌زاده با اشاره به شیوع بیماری کرونا و محدودیت‌های بهداشتی گفت: اگر افراد خود مایل باشند می‌توانند در محل کار یا منزل یا هر مکان دیگری که خود معرفی می‌کنند اندازه‌گیری لباس از آن‌ها انجام شود.

او درباره پیش‌بینی استقبال مردم از برندهای شخصی‌دوزی شده پوشاک ایرانی گفت: آگاهی مردم از تولیدات ایرانی افزایش یافته و تجربه نشان می‌دهد طی سال‌های اخیر به برندهای ایرانی اعتماد می‌کنند. از سوی دیگر نوسان‌های نرخ ارز و افزایش قیمت ارزها برای آن دسته از مصرف‌کنندگان که قیمت نیز برای آن‌ها اهمیت دارد موجب شده است تا برندهای ایرانی را به خارجی ترجیح دهند.

در ادامه این نشست، رامین عارفی مدیر اجرایی پوشاک صنعتی گراد اظهار کرد: مزیت‌های رقابتی زیادی برای تولیدکنندگان پوشاک کشور وجود دارد که موجب می‌شود تولیدکنندگان بتوانند سهم مناسبی از بازار به دست آورند. تنها مشکل برندهای ایرانی قبل از برجام و افزایش قیمت ارزها این بود که به دلیل پایین بودن نرخ ارز تولیدات خارجی می‌توانستند در بازار به راحتی مانور دهند اما اکنون شرایط رقابتی‌ای بوجود  آمده است که می‌تواند زمینه فعالیت برندهای داخلی را نیز فراهم کند.

او در پاسخ به این پرسش که با رفع احتمالی محدودیت‌های کنونی تجارت رقبای خارجی تهدیدی برای تولیدکنندگان داخلی پوشاک نخواهند بود گفت: اگر با رفع محدودیت‌های کنونی تجارت درهای کشور به روی برندهای خارجی باز شود برندهای ایرانی باز هم قابلیت رقابت را خواهند داشت و اکنون کیفیت تولید و میزان آن به گونه‌ای است که کاملا قابلیت رقابت با رقبای خارجی را دارد.

عارفی در ادامه با اشاره به مشکلاتی در واردات مواد اولیه تولید گفت: اگر مشکلات کنونی که در زمینه ثبت سفارش برخی از اقلام دارد برطرف شود روند تولید به راحتی قابل انجام خواهد بود و تولیدکنندگان ایرانی از مزیت‌های رقابتی خوبی برخوردار هستند.

او در رابطه با برنامه‌ریزی شعب گراد پرو گفت: برنامه ما این است که اکنون سه شعبه گراد پرو در تهران افتتاح شود اما برنامه‌ریزی ما این است که در تمام شهرهایی که گروه صنعتی گراد شعب فعال دارند شعباتی نیز برای گراد پرو دایر شود.

مدیر اجرایی پوشاک صنعتی گراد درباره پوشاک بانوان نیز گفت: خط تولید پوشاک بانوان نیز در مجموعه گراد راه‌اندازی شده و در آینده نزدیک برنامه‌هایی برای عرضه پوشاک بانوان وجود خواهد داشت.

عارفی تأکید کرد: آگاهی و شناخت مردم نسبت به تولیدات ملی افزایش یافته و با توجه به بی‌ثباتی بازار ارز، برندهای پوشاک ایرانی فرصت دارند تا با تولیدات کیفی و قیمت مناسب مشتریان خوبی در بازار به دست آورند و سهم مناسبی از این هنر صنعت را به خود اختصاص دهند.

او ادامه داد: افراد اندام‌های متفاوت دارند و باید لباس و تن‌پوش مناسب برای آن‌ها به‌گونه‌ای انتخاب شود که نقاط قوت بدن تقویت و ضعف آن پوشش داده شود به ویژه در مورد کت و شلوار این پوشش باید متناسب با قالب بدن فرد باشد. این موضوعی است که شخصی‌دوزی لباس به آن توجه کرده و ما اکنون با درک خلاء شخصی‌دوزی صنعتی در صدد هستیم تا به این نیاز مخاطبان پاسخ دهیم.

مدیر اجرایی گروه صنعتی گراد خاطرنشان کرد: می‌توان از المان‌های انحصاری که خود شخص به آن تمایل دارد در لباس استفاده کرد و افراد این انتخاب را دارند که نوع آستر، نوشته موجود در آستر و هر المانی را که خود می‌پسندند در فرم‌های اولیه انتخاب و در شخصی‌دوزی اجرا شود.

در ادامه رضا سلامتی مدیر مارکتینگ گروه صنعتی گراد خاطرنشان کرد: جامعه هدف گراد تجربه متفاوتی را با گراد پرو خواهد داشت یکی از مزیت‌های رقابتی این گروه صنعتی جدید دوخت شخصی با ابزار صنعتی است ما از اپلیکیشن‌ها و ابزارهای بروز استفاده می‌کنیم تا بتوانیم تجربه دلپذیری را برای مخاطبان ایجاد کنیم.

او در ادامه تصریح کرد: امکان سرویس درب منزل نیز برای افراد فراهم است و خودروهای این گروه صنعتی به آدرس مورد نظر مشتری مراجعه کرده و نسبت به اندازه‌گیری و سفارش مشتری اقدام می‌کنند.

در ادامه این نشست زعیم‌زاده در پاسخ به پرسشی درباره چشم‌انداز صادراتی این گروه صنعتی گفت: تلاش ما جهانی سازی این برند است و تلاش داریم شعباتی را در خارج از ایران ایجاد کنیم که هدف حضور ما در بازارهای خارجی را محقق می‌کند.

او در ادامه با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌های تولید گروه صنعتی گراد پرو از تیر ماه سال گذشته آغاز شد گفت: اولین شعبه نیز برای این گروه صنعتی انتخاب شده بود اما به دلیل شیوع بیماری کرونا یک سال به تعویق افتاد و سوم بهمن امسال گروه صنعتی گراد پرو به طور رسمی وارد بازار خواهد شد.

همچنین عارفی مدیر اجرایی گروه صنعتی گراد درباره باشگاه مشتریان گفت: سیاست باشگاه مشتریان با تغییراتی مواجه شده و برنامه‌های متفاوتی اجرایی شده است که از جمله آن‌ها هدایای تولد، تخفیف‌های فروش و غیره است. خدمات پس از فروش پوشاک نیز به صورت جدی در حال انجام است که در نوع خود از دستاوردهای نوآورانه این گروه صنعتی است.

او درباره مشکلات تأمین مواد اولیه نیز گفت: در تأمین نخ، دکمه و برخی از مواد اولیه متناسب با استانداردهایی که ما برای تولید در نظر داریم مشکلاتی وجود دارد و نشست‌ها و جلساتی که با حضور مسئولان دولتی، تولیدکنندگان و اتحادیه‌ها در این‌خصوص برگزار شد به نتیجه لازم نرسیده و بحث جویند شدن برندهای پوشاک نیز به سرانجام نرسید.

عارفی در رابطه با مشکلات ثبت سفارش گفت: برای ثبت سفارش پارچه مشکلی وجود ندارد و تنها ثبت سفارش نخ، دکمه و برخی اقلام دیگر با محدودیت مواجهند و کیفیت برخی شرکت‌های داخلی نیز متناسب با استانداردمان نیست.

او در خاتمه گفت: 9 گروه سایزی برای شخصی‌دوزی کت و شلوار مردانه وجود دارد که در اروپا و آمریکا نیز از آن استفاده می‌شود. تکنولوژی‌های تولید گروه صنعتی پرو نیز از کشور آلمان وارد شده است.