به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، علی کریمی فیروزجایی نماینده مردم بابل و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از نمایشگاه آثار سوزن‌دوزی معاصر ایران با عنوان "نخ و نگاره" بازدید کرد.

 در پایان این بازدید که با مشایعت عباد رضا اسلامی کولایی رئیس فرهنگسرای نیاوران همراه بود علی کریمی فیروزجایی نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در صحبت‌هایی با سپاس از فرهنگسرای نیاوران در برگزاری چنین نمایشگاهی اظهار داشت: بسیار خوشحالم که آثار هنرمندانی از سراسر ایران در این فرهنگسرا در معرض دید عموم قرار گرفته است.

کریمی خاطرنشان کرد: برگزاری این نمایشگاه‌ها می‌تواند در چرخش چرخه اقتصادی هنرمندان تأثیرات مثبتی به همراه داشته باشد. تولیدات فرهنگی که از نسل‌های گذشته به ما رسیده در کنار انتقال فرهنگی می‌تواند تلنگری برای انسان امروزی باشد که از مفاهیم انسانی و طبیعت دوستی فاصله گرفته است.

نماینده مردم بابل در مجلس با ذکر این مطلب که باید در کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس حلقه وصلی میان مراکز علمی تحقیقاتی و دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای با هنرمندان این حوزه باشیم تا این هنرها به دست فراموشی سپرده نشوند ابراز داشت: مشکلات صنفی و بیمه هنرمندان صنایع دستی و سنتی از مسائلی است که باید در مجلس پیگیری کنیم تا هنرمندان صنایع دستی به کارشان دلگرم‌تر شوند و چراغ چنین هنرهایی تا سال‌های سال روشن بماند.

نمایشگاه آثار سوزن‌دوزی معاصر ایران با عنوان " نخ و نگاره" از 20 تا 31 مرداد توسط پژوهشکده هنرهای سنتی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با همکاری شرکت آرمان رخش غزل (هیما) و فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.