سرویس مد و لباس هنرآنلاین: سرپرست دفتر توسعه و ترویج معاونت صنایع ‌دستی به‌تازگی از تولید ماسک‌هایی از جنس پنبه، ابریشم و پشم خبر داده و اذعان داشته است که با توجه به همه‌گیری این بیماری قرار است همه افراد از ماسک استفاده کنند، هنرمندان صنایع ‌دستی به‌منظور تشویق هرچه بیشتر عموم مردم برای استفاده از ماسک، نسبت به تولید محصولاتی زیبا و از جنس ابریشم، پنبه و پشم اقدام کرده‌اند.

به گفته ویدا توحیدی، این ماسک‌ها توسط هنرمندان خوش‌ذوق صنایع ‌دستی تولید می‌شود و با توجه به زیبایی آن‌ها و نیز سازگاری با محیط زیست مورد استقبال مصرف‌کنندگان و مردم قرار گرفته است.

سرپرست دفتر توسعه و ترویج معاونت صنایع ‌دستی ادامه داد همچنین از تولید روزانه بین چهار تا پنج هزار ماسک با استفاده از پارچه‌هایی از جنس، ابریشم، پنبه و پشم توسط هنرمندان صنایع ‌دستی خبر داده است که به همت هنرمندان استان‌های مختلف ازجمله گلستان، تهران، اصفهان، خراسان جنوبی، گیلان و زنجان تولید و به بازار عرضه می‌شوند.

به هر روی، نظر به تداوم استفاده از ماسک در مجامع عمومی، ضرورت ایجاد تنوع در طراحی این ابزار مقابله با شیوع هر چه بیشتر ویروس کرونا بیش از هر زمان دیگر احساس می‌شود.