سرویس مد و لباس هنرآنلاین: شرکت نمایشگاه‌های هانوفر مصمم است دموتکس ۲۰۲۱ را با وجود تداوم شیوع ویروس کرونا در قالب نمایشگاهی ایمن و سلامت برای غرفه گذاران و بازدیدکنندگان برگزار کند و بر اساس طبق اطلاع‌رسانی‌های انجام‌شده، این نمایشگاه با کنترل شرایط متأثر از کرونا، از 15 الی 18 ژانویه 2021 مصادف با 26 الی 29 دی 1399 در هانوفر آلمان برگزار می‌شود.

نمایشگاه بین‌المللی دموتکس آلمان در شهر هانوفر برگزار می‌شود و به‌عنوان معتبرترین نمایشگاه کفپوش و فرش  در جهان شناخته‌ شده است. در این نمایشگاه برندهای معروف فرش و کفپوش محصولات خود را در معرض فروش قرار می‌دهند. نمایشگاه دموتکس آلمان به‌صورت کاملاً انحصاری در زمینه فرش و کفپوش و معماری در جهان فعالیت می‌کند. تولیدکنندگان و تجار ایرانی نیز در این نمایشگاه فرش‌های دستباف و ماشین خود را در معرض نمایش قرار می‌دهند. سابقه شرکت تجار ایرانی در این نمایشگاه دارای قدمت بسیاری است و فرش‌های دستباف و ماشینی ایران در این نمایشگاه بسیار معروف هستند. به‌طوری‌که در چند دهه اخیر ایران توانسته جایگاه خود را در عرضه آن‌ها به دست آورد.

طبق اعلام سونیا کاستلانو مدیر بین‌المللی نمایشگاه دموتکس هانوفر تا انتهای تیر ماه ٦٠ هزار متر مربع از فضای نمایشگاه دموتکس به فروش رفته است که در حدود دو سوم فضای فروخته شده در سال‌های قبل است.

به گفته کاستلانو در حال حاضر بیشترین تقاضاها در بخش فرش‌های ماشینی و نخ و الیاف وجود دارد که در سالن‌های  ۱۱ و ۱۲  جانمایی شده‌اند.

بو درباره استقبال کمتر از نمایشگاه نسبت به سال‌های پیش به خبرنگاران گفته است در حال حاضر بسیاری از شرکت‌هایی که قصد حضور در دموتکس را دارند و هنوز ثبت‌نام نکرده‌اند در حالت ابهام و دودلی قرار دارند و علیرغم تمایل به نهایی کردن غرفه و حضور در دموتکس هانوفر به دلیل پاندمی کرونا تصمیم نهایی را به ماه‌های بعد موکول کرده‌اند. همچنین چون نمایشگاه سال ۲۰۲۱ در سال فرد برگزار می‌شود در سال‌های فرد نمایشگاه‌های رقیب مهمی برگزار می‌شوند که بر دموتکس اثر منفی دارد.

او اذعان داشته است که خوشبختانه ما دارای یک سایت نمایشگاهی بسیار مدرن در هانوفر هستیم که دارای خروجی‌ها و ورودی‌های زیادی است. بنابراین توانایی این را داریم تا با رعایت فاصله اجتماعی مطمئن بین غرفه‌ها و افزایش مناسب عرض راهروها فضایی ایمن را ایجاد کرده و جانمایی شرکت‌ها را به‌خوبی در سالن‌های مختلف توزیع کنیم.

شرکت‌کنندگان نیز به‌صورت خودجوش باید از رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی در غرفه خود اطمینان حاصل کنند.

کاستلانو با اعلام اینکه تمهیدات پیش‌بینی‌شده توسط شرکت نمایشگاه‌های هانوفر باعث خواهد شد بازدیدکنندگان حداکثر فاصله خود با یکدیگر را حفظ کنند گفته است تمهیداتی اندیشیده‌ایم که بدون کاهش ترافیک سالن‌ها باعث فاصله حداکثری بازدیدکنندگان از یکدیگر شود. امسال سیستم‌های گردش هوا در ورودی‌ها، سالن‌ها و اتاق‌های کنفرانس با دقت و حساسیت بالایی کار خواهند کرد و هوای ورودی به‌خوبی تسویه و ویروس‌زدایی خواهد شد.

بازدیدکنندگان ملزم به رعایت فاصله اجتماعی ۱.۵ متر هستند و باید در هنگام ورود به سالن‌ها دارای پوشش صورت و دهان مناسب باشند. همچنین تا حد امکان قصد داریم در قسمت‌های ورود سالن هر کس تنها با وسایل شخصی خود مراحل مربوط را انجام دهد و تماس‌ها به حداقل برسد.