به گزارش هنرآنلاین به نقل از ستاد خبری نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید محمد مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حمید قبادی مشاور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه یک هیئت همراه، عصر دوشنبه 28 بهمن با حضور در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو از بخش‌های مختلف این دوره از جشنواره مد و لباس فجر بازدید کردند.

در ابتدای این دیدار، سیده مرضیه شفاپور دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و رئیس نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر با ارائه توضیحاتی درباره بخش‌های مختلف این دوره از جشنواره، از تلاش و ظرفیت‌های هنری، فرهنگی و صنعتی این عرصه تقدیر کرد و گفت: خوشبختانه این دوره از جشنواره مد و لباس فجر نیز همچون ادوار گذشته، محل نمایش و عرضه آخرین دستاوردهای فعالان این حوزه قرار گرفت و آثار ارزشمند بسیاری با موضوع "فر گلستان" و ملهم از نمادهای فرهنگی، تاریخی و جغرافیایی استان‌های گلستان و خراسان شمالی دریافت شد.

بازدید وزیر ارشاد و معاون امور هنری از نهمین جشنواره مد و لباس فجر1

پیش از بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون هنری او از جشنواره، مهمانان بخش بین‌الملل این دوره از جشنواره به استقبال سید عباس صالحی و همراهان او آمدند و محمدرضا پاکروان مدیر اجرایی بخش بین‌الملل، به نمایندگی از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی توضیحاتی را درباره فعالیت‌های بخش بین‌الملل عنوان کرد.

وی در این بازدید در جریان فعالیت‌های مؤسسات فعال در حوزه مد و لباس، آخرین پیشرفت‌های صنعتی و فناورانه در فرایند تولید لباس در ایران قرار گرفت و محصولات شرکت‌کننده در بخش مسابقه که آثار آن‌ها در سالن بوستان مجتمع نمایشگاهی شهرداری تهران در معرض دید عموم قرار گرفته را مورد بازدید قرار داد.

صالحی و هیئت همراه همچنین با برخی از مدیران برندها، تولیدکنندگان و طراحان مد و لباس به گفت‌و‌گو پرداخت و در جریان مشکلات و موانع تولید از زبان فعالان این حوزه قرار گرفت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از بازدید از بخش‌های مختلف جشنواره در جمع خبرنگاران گفت: امروز نیازمند تقویت‌های بیشتر در عرصه‌های مختلف فرهنگی و هنری هستیم، هرچند به مدد تلاش‌های فعالان حوزه مد و لباس،  نتیجه زحمات و حرکت‌های انجام‌گرفته در این عرصه مبین این است که اقدامات ارزشمندی برای توجه به تولید ملی رقم خورده است و در حوزه طراحی مد و لباس، اتفاقاتی نو و درخور توجه رخ داده است.

صالحی افزود: اینکه بسیاری از آثار عرضه‌شده در این دوره از جشنواره با تکیه بر مواد اولیه، پنبه، نخ و پارچه ایرانی تولید شده‌اند ستودنی بوده و امیدواریم در آینده به بهترین شکل کمی و کیفی در زمینه طراحی و تولید محصولات در عرصه مد و لباس گام برداریم.

نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر از 24 تا 29 بهمن‌ماه در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو برگزار می‌شود.