به گزارش هنرآنلاین، امیر گل رو مدیر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: با توجه به بازدید سفیر کشور لهستان از این دانشگاه طبق صحبت‌های انجام‌شده قرار است دانشگاه صنعتی امیرکبیر با دانشگاه‌های این کشور در حوزه محیط‌زیست، آب و انرژی همکاری داشته باشد.

 امیر گل رو در حاشیه بازدید سفیر لهستان از دانشگاه صنعتی امیرکبیر اذعان داشت: با توجه به اینکه بنیان‌گذار دانشکده مهندسی نساجی این دانشگاه در سال ۱۳۳۷ فردی لهستانی بوده، قرار است مراسم بزرگداشتی در اسفندماه با حضور مهمانانی از این کشور در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای وی ترتیب داده شود. این بزرگداشت با همکاری دانشگاه تهران در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار خواهد شد.

مدیرکل همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر بیان کرد: در اسفندماه سال جاری نیز، کارگاه همتا گزینی با محوریت نانو الیاف در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار خواهد شد که در این کارگاه تخصصی بین‌المللی نیز، اساتید و پژوهشگرانی از دانشگاه‌های کشور لهستان شرکت خواهند داشت.

سفیر لهستان در جریان بازدید از دانشگاه صنعتی امیرکبیر بر همکاری این دانشگاه با دانشگاه‌های کشور لهستان تأکید کرد.

دکتر گل رو اظهار داشت: با توجه به اینکه دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه محیط‌زیست فعالیت‌های علمی و پژوهشی گسترده‌ای دارد، سفیر لهستان علاقه‌مندی خود را در خصوص همکاری با این دانشگاه در حوزه محیط‌زیست با تأکید بر موضوع کشاورزی ابراز کرده است. وی همچنین تمایل دانشگاه‌های کشور لهستان را به همکاری با دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه نساجی و به‌خصوص طراحی داخلی مبلمان مطرح کرد.

دکتر سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این خصوص گفت: سفیر لهستان و همراهان وی از دانشگاه بازدید کرده و مقرر شد نشست دیگری طی چند ماه آینده در خصوص موارد مطرح‌شده در این جلسه، برگزار شود.  

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: در این نشست تأکید شد تا دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه‌های کشور لهستان در حوزه صنعت نساجی با یکدیگر همکاری بیشتری داشته باشند.