سرویس مد و لباس هنرآنلاین: سیده مرسده میرسنبل مدیرعامل موسسه مد طراحان، طراح لباس، برگزارکننده ایونت، سمینار و ورکشاپ‌های تخصصی در حوزه مد و پوشاک و برگزارکننده جشنواره مد و لباس فجر استان گیلان در سال 96 است.

او همچنین دبیر اجرایی نخستین اجلاس ملی کارآفرینی ملی حوزه مد، پوشاک و نساجی است که شهریورماه در شهر رشت برگزار می‌شود.

او درباره اهداف برگزاری این رویداد به خبرنگار هنرآنلاین گفت: ایجاد فضای مناسب برای انتقال و تبادل دانش در حوزه مد و لباس کشور، توسعه فضای تعامل و همکاری در بین دست‌اندرکاران و فعالان این حوزه و بازهم ایجاد فضایی برای بهره مندی مخاطبان از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در صنعت پوشاک و نساجی از مهم‌ترین اهداف در راستای برگزاری نخستین اجلاس ملی کارآفرینی در حوزه تخصصی مد، لباس و نساجی است.

دبیر اجرایی نخستین اجلاس ملی کارآفرینی ملی حوزه مد، پوشاک و نساجی درباره چرایی برپایی این اجلاس در استان گیلان بیان کرد: قبل از هر چیز باید یادآوری کنم که استان گیلان روزی مهد نساجی کشور بوده است. گیلان با توجه به پتانسیل‌های موجود اعم از اقلیم و آب‌وهوای معتدل بهترین شرایط جهت استقرار واحد‌های نساجی به دلیل رطوبت بالا و کاهش بسیاری از هزینه‌ها را داراست و همین‌طور به‌واسطه منطقه آزاد تجاری و صنعتی انزلی و استقرار ۲ گمرک در شهرهای انزلی و آستارا به‌عنوان زیرساخت‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری در زمینه ایجاد واحد‌های نساجی و تولید پوشاک است.

میرسنبل درباره چشم‌اندازهای این رویداد بیان کرد: شناسایی، معرفی، تعامل و مشارکت مؤسسات، اصناف، سازمان‌ها، نهادها، ارگان‌ها، مراکز علمی آموزشی فعال، در زمینه مد و لباس اعم از حقیقی و حقوقی و ورود کالای تولید ملی به سبد خانوار، کمک به پیوستن حلقه‌های مرتبط حوزه مد و لباس و نساجی با همکاری طراحان، تولیدکنندگان صنوف وابسته مد، لباس و نساجی از دستاوردهای این اجلاس و همین‌طور رویدادهایی نظیر این اجلاس خواهد بود.

نخستین اجلاس ملی کارآفرینی ملی حوزه مد، پوشاک و نساجی، 23 شهریورماه در تالار مرکزی شهر رشت برپا می‌شود و چهره‌هایی همچون شاهین فاطمی مؤسس و بنیان‌گذار برند درسا و شاهرخ کشاورز نماینده انجمن مراکز خرید خاورمیانه و شمال آفریقا در ایران وحید مشیرنیا مشاور ارشد در توسعه کسب‌وکار، کامران صحت مدرس و مشاور برترین برندهای داخلی و بین‌المللی و سهراب رحیمی مشاور برندینگ مد و پوشاک در این رویداد به سخنرانی می‌پردازند.

photo_2019-08-06_07-52-56