به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد ولباس کشور، حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس با حضور در برنامه تهران بیست شبکه پنج سیما گفت: به منظور دسترسی آسان مردم به مراکز فروش لباس ایرانی و اسلامی در سراسر کشور، مشخصات بیش از ۱۵۰۰ مرکز فروش و عرضه مد و لباس ایرانی و اسلامی در سایت بنیاد ملی مد ولباس به نشانی www.iranmode.com درج شده است.

وی با بیان اینکه ۴۰ میلیون قطعه مانتو در کشور نیاز داریم، افزود: تامین و طراحی مناسب ۴۰ میلیون قطعه مانتوی ایرانی و اسلامی در کشور و پذیرش این موضوع زمان بر است.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در پاسخ به پرسش مجری برنامه تهران بیست مبنی بر اینکه آیا در زمینه تامین چادر مشکی مورد مصرف بانوان کشور مافیا وجود دارد، تصریح کرد: با توجه به اینکه۱۰۰ میلیون متر مربع در سال مصرف چادر مشکی در کشور داریم در این راستا اقدام به راه‌اندازی کارخانه تولید پارچه مشکی کرده‌ایم.

وی در پاسخ پرسش دیگر مجری تهران بیست مبنی بر اینکه آیا امسال در هشتمین جشنواره بین المللی مد ولباس فجر بخش فروش دایر است، اظهار داشت: امسال هم مانند سال های گذشته بخش فروش دایر نمی باشد اما بنا به درخواست مردم امکان دارد بخش فروش جشنواره مد ولباس فجر را در سال های آینده فعال کنیم.

قبادی در خصوص قانون و اهداف کارگروه ساماندهی مد ولباس در کشور نیز افزود: اساس کار کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور ارایه الگوی مناسب لباس ایرانی اسلامی مطابق با فرهنگ و عرف جامعه است. کارگروه با گردآوری طراحان و تولید کنندگان در کنار یکدیگر سعی می کند با برگزاری جشنواره مد ولباس فجر الگو های جدیدی را به جامعه عرضه کند.بسیاری از طراحان یا به صورت تکی و یا به صورت گروهی طرح هایی را طراحی می کنند که مطابق با سلیقه و ذائقه مردم است چون طراحان در میان مردم زندگی می کنند و ذائقه مردم را می‌د‌انند.