سرویس مد و لباس هنرآنلاین: نخستین جشنواره استانی مد و لباس ایرانی و اسلامی به میزبانی کرمان در حالی برگزار شد که برگزاری مسابقه، برپایی نمایشگاه، اجرای نمایش زنده لباس و کارگاه آموزشی و نشست‌های تخصصی ازجمله بخش‌های این رویداد در قالب پنجاه و هشتمین نمایشگاه کشوری بود.

بنا بر گزارش عملکرد اداره کل ارشاد استان کرمان، جشنواره این منطقه با محوریت پوشاک برتر اسلامی همراه با اهداف زیر برگزار شد:

ایجاد فضای تعامل فرهنگی با محوریت پوشاک اسلامی

سوق دادن علاقه‌مندان استان کرمان به طراحی مبتنی با اصول و آموزه‌های اسلامی

ارتقا سطح علمی و عملی طراحان و خیاطان در زمینه طراحی و دوخت لباس

ایجاد حرکت نوین در زمینه طراحی  علمی پوشش اسلامی

زمینه‌سازی برای کشف و ظهور استعدادهای خلاق

ایجاد زمینه مناسبت جهت معرفی طراحان جوان و ارتباط با جامعه و صنعت

ارائه نمونه‌ها و طرح‌های خلاق و ابتکاری در زمینه پوشاک مناسبت جامعه

زمینه‌سازی در جهت کارآفرینی

در این گزارش عملکرد آمده است: با توجه به تحقیقات میدانی و مطالعات علمی انجام‌شده هجوم مدل‌های غیر اسلامی مغرضانه رشد قابل‌توجهی در جامعه ایران دارد که علاوه بر کاهش چشمگیر سلامت فردی و اجتماعی به مسائل اقتصادی، معیشتی و سبک زندگی جامعه اسلامی ایران آسیب می‌رساند.

لذا اهتمام در امر اصلاح نوع پوشش زنان و مردان به‌ویژه جوانان و نوجوانان که مهم‌ترین دغدغه امروز هستند، مستلزم اندیشه و ابتکاری بدیع و سازکاری مناسب است.

برگزاری نخستین جشنواره استانی مد و لباس ایرانی اسلامی علاوه بر اینکه فضایی مفرح و سالم برای رقابت سالم هنرمندان فعال در عرصه لباس و ملزومات ایجاد می‌کند، نسبت به شناسایی، معرفی و ترویج الگوهای اصیل ایرانی اسلامی باهدف توسعه فرهنگی و رسیدن به شاخص‌های اثرگذار طراحی لباس بر اساس نیازهای فرهنگی ایران اسلامی نیز موفقیت بسزایی کسب خواهد کرد.

این دست رویدادها درعین‌حالی که افزایش سلامت روح و جسمی افراد جامعه و تحکیم و تعالی خانواده به همراه دارد زمینه انسجام سرمایه‌های انسانی و بروز خلاقیت و ابتکار برای خلق آثار متناسب با موازین ایرانی و اسلامی، اشتغال‌زایی و کارآفرینی را فراهم می‌کند.

این رویداد به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرند و انجمن مد و لباس ماهوت زرند برگزار شد.

در گزارش عملکرد واصله، اسامی برخی دیگر از سازمان‌های مشارکت‌کننده همچون اداره کل امور بانوان و خانواده، دفتر نماینده ولایت‌فقیه، اداره کل آموزش‌وپرورش، اداره کل صنعت معدن و تجارت، اتاق بازرگانی استان، اداره کل میراث فرهنگی و صنایع‌دستی، اداره کل فنی و حرفه‌ای، اداره کل تعاون کار و امور اجتماعی و صداوسیما آورده شده است.