به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی هنر، جشنواره ملی نقش تن‌پوش که هفتمین دوره خود را پیش رو دارد، طی سال‌های گذشته با استقبال گسترده دانشجویان، هنرمندان و اساتید طراحی و مد و لباس و دیگر رشته های مرتبط قرار گرفته و در دوره جدید نیز با رویکردی متفاوت از سال‌های گذشته آماده برگزاری است.

هفتمین جشنواره ملی نقش تن‌پوش شامل دو بخش اصلی در قالب مسابقه و برنامه‌های بخش جانبی است.

محورهای بخش اصلی شامل فرهنگ، هنر و تمدن ایرانی (مظاهر و مولفه‌های فرهنگ و تمدن ایرانی شامل مکان‌های تاریخی و گردشگری، اعیاد ملی و مذهبی همچون نوروز و یلدا، دانشمندان، مشاهیر واساطیر ایرانی، صنایع دستی ایران، دستاوردها و فعالیت های علمی، فناوری و صنعتی کشور است. بخش آزاد از دیگر بخش‌های هفتمین جشنواره ملی نقش‌ تن‌پوش است.

الهام زایجانی دبیر هفتمین جشنواره ملی نقش تن‌پوش در این رابطه گفت: جشنواره نقش تن‌پوش، تلاشی برای الگوسازی و ترویج نقش‌های ایرانی متناسب با فرهنگ و نیاز جامعه و ترغیب هنرمندان جوان به خلق تصاویر زیبا بر روی تن‌پوش یا همان تی‌شرت ساده است.

او ادامه داد: جهاد دانشگاهی واحد هنر در قالب دبیرخانه دائمی جشنواره "نقش تن‌پوش"، تلاش می‌کند با برجسته‌سازی این موضوع، طرح‌ها و نمادهای متناسب با فرهنگ ایرانی را جایگزین "طرح‌های غیربومی" کند.

از مهم‌ترین اهداف این جشنواره می‌توان به کمک به انتقال مفاهیم و مؤلفه‌های فرهنگ، هنر و تمدن ایرانی از طریق تن‌پوش، بسترسازی جهت حضور فعال هنرمندان و طراحان خلاق در عرصه مدو لباس کشور، رشد خلاقیت و استعدادهای هنری جوانان و شناسایی افراد مستعد و معرفی ایشان به مراکز تولیدی و صنعتی، کمک به تجاری‌سازی و تولید طرح‌های منتخب تن‌پوش اشاره کرد.

محورهای بخش جانبی این جشنواره شامل برگزاری ورک شاپ همسو با محورهای بخش اصلی جشنواره، برگزاری نمایشگاه آثار طراحان و هنرمندان خلاق در زمینه طراحی تن‌پوش، بازدید از مراکز تاریخی، گردشگری و صنعتی است.

مهلت ارسال آثار به دبیرخانه هفتمین جشنواره ملی نقش تن‌پوش، 15 اسفند ماه 1397 اعلام شده و آئین اختتامیه و اهدای جوایز در تاریخ 11اردیبهشت ماه 1398 برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت جهاد دانشگاهی هنر به نشانی www.jdart.ir مراجعه کنند.