به گزارش هنرآنلاین به نقل از ستاد خبری سومین نمایشگاه لباس عاشورایی، بیژن نوباوه خبرنگار، فعال فرهنگی و نماینده سابق مجلس شورای اسلامی  درباره اهمیت و ضرورت این رویداد فرهنگی کشور اظهار داشت: به طور کلی با برگزاری یک چنین جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های فرهنگی برای مد ولباس موافق هستم چرا که موضوع مد و لباس طی سالیان گذشته همواره یکی از دغدغه‌های مسولان و فرهنگ سازان کشور بوده است.

وی با تأکید بر ادامه‌دار شدن نمایشگاه لباس عاشورایی افزود: اگر برگزاری جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های  مد و لباس به صورت جدی پیگیری شود تأثیرات قابل توجهی را در جامعه و بخصوص قشر جوان از خود برجای خواهد گذاشت. 

وی با اشاره به اینکه اولین هشدارها از سوی رهبر انقلاب پیرامون شبیخون فرهنگی مطرح شد، تصریح کرد: دست‌های پنهانی در خارج از کشور وجود دارد که برای تغییر پوشش و سبک زندگی ایرانی اسلامی، تلاش گسترده‌ای را شروع کرده‌اند. مد ولباس همواره یکی از مسایل بسیار مهم فرهنگی کشور است و موضوع "پوشش و مد" یکی از شاخص‌های اصلی شخصیت انسانها نه تنها در کشور ما بلکه در همه جوامع به شمار می‌رود و برگزاری نمایشگاه‌هایی با عنوان لباس عاشورایی شاید راهی برای مقابله با این شبیخون فرهنگی و ترویج فرهنگ عاشورایی مطرح باشد.

عضو سابق کمیسیون فرهنگی خانه ملت با بیان اینکه  لباس و پوشش از عوامل بسیار موثر در رفتارهای اجتماعی هر شخص در جامعه محسوب می شود در ادامه گفت: تأثیر لباس در ارتباطات فردی و اجتماعی کاملا مشهود است. لباس عامل مهم در گیرائی و جذابیت فرد محسوب می‌شود.

لباس علاوه بر تأثیر بر دیگران، در اخلاق و رفتار خود فرد نیز تاثیر شگرفی می‌گذارد و شخص هنگامی که لباس مرتب و شیک می‌پوشد سعی می‌کند از نوع خاصی از رفتار و حرکات استفاده نماید که به اصطلاح برازنده آن لباس است و به بیان دیگر مردم از پوشندگان آن لباس انتظار دارند.

نوباوه اظهار داشت: دشمنان اسلام  در زمینه تهاجم فرهنگی، مد و پوشش مردم کشورمان و همچنین بر ضد نظام جمهوری اسلامی ایران بی وقفه و به طور دایم در حال فعالیت هستند و باید بگویم بنیاد ملی مد ولباس کارهای خوبی انجام داده است. باید تلاش کنیم و در عرصه مد وپوشش ایرانی اسلامی فعال باشیم تا دشمنان فرصت ارایه مد و لباس فرهنگ غربی را درکشورمان نداشته باشند چرا که فرهنگ غنی ایرانی، اسلامی، تاریخی، برگرفته از فرهنگ دینی است.

این فعال و روزنامه نگار فرهنگی در ادامه گفت: اگر لباس‌های مناسب طراحی و به جامعه ارائه شود مردم کشورمان هم استقبال می‌کنند چرا که این مردم، مردمی فهیمی هستند و به طور قطع عفاف و حجاب در جامعه ما به عنوان یک ارزش در صفحات تاریخی ماندگار کشور و در سنت و دین مطرح بوده و نوع پوشش همواره مورد توجه مردم بوده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: ملت ایران دارای فرهنگ غنی ایرانی اسلامی و برگرفته از سنت قرآن و اهل بیت علیه‌السلام است و دشمنان اسلام از فرهنگ عاشورایی واهمه دارند و برای کمرنگ کردن این واقعه تاریخی نقشه‌های بسیاری کشیده‌اند از جمله شبیخون فرهنگی که باهدف تغییر نگرش و پوشش مردم و بخصوص قشر جوان کشورمان ایجاد شده است.