سرویس مد و لباس هنرآنلاین: مسعود گلابدار مدیر بخش تولید صنایع نساجی بافت اصفهان درباره شرایط حاکم بر فعالیت این کارخانه در سال گذشته به خبرنگار هنرآنلاین، گفت: صنعت نساجی در ایران قدمتی طولانی دارد و یکی از مهم­ترین بخش­‌های اشتغال‌­زا است که البته این صنعت در سال­‌های اخیر با مشکلاتی روبرو شده و توجه به مشکلات آن بسیار ضروری است.

مدیر بخش تولید صنایع نساجی بافت اصفهان با اشاره به اینکه نساجی در میان نیازهای اساسی اقتصادی در درجه­‌ سوم اهمیت پس از موادغذایی و مسکن قرار دارد، اظهار داشت:  از آن­جا که این صنعت نسبت به بخش­‌های اقتصادی در سطح ملی و نیز در بین زیربخش­‌های صنعت، بالاترین توان اشتغال‌­زایی را به خود اختصاص داده، بنابراین، مشکلات آن و رفع آن­‌ها اهمیت بسیاری دارد.

او تصریح کرد: زیربنای رشد و توسعه‌­ صنعت نساجی، آرامش در وضعیت تامین ماده­‌ اولیه­ است که در این بخش نیز با مشکلاتی مواجه هستیم و بخش عمده مواد اولیه از طریق واردات تأمین می‌شود.

گلابدار ادامه داد: امیدواریم در سال جدید، سیاست­‌های حمایت از تولید داخلی محصولات نساجی بیش از هر زمان دیگری عملی شود و شاهد کاهش مشکلات و دغدغه‌های اقتصادی در عرصه صنعت نساجی باشیم.

او افزود: شرکت ما در زمینه بافت، رنگ و تکمیل پارچه فعالیت می‌کند که در حد توان توانسته‌ایم کمک شایانی به تأمین پارچه مورد نیاز لباس فرم و لباس مدارس داشته باشیم و تلاش می‌کنیم با ورود ماشین‌آلات جدیدترین، فعالیت این مجموعه را بیشاز گذشته رونق بخشیم.

مدیر بخش تولید صنایع نساجی بافت اصفهان در خاتمه ابراز امیدواری کرد سال جدید شاهد از بین رفتن واردات پارچه و پوشاک قاچاق به کشور باشیم و بتوانیم در فضای رقابتی با دیگر کشورهای همسایه و فعال دراین حوزه همچون ترکیه، هنر و پاکستان موفق باشیم.