"جنگ به روایت لباس" عنوان سومین نمایشگاه لباس با موضوع دفاع مقدس است که سه‌شنبه پانزدهم اسفند در گالری پردیس ملت برگزار می‌شود.

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی موسسه تصویر شهر، این نمایشگاه برای سومین سال متوالی در سالروز عملیات "والفجر ۸" با هدف بهره‌گیری از المان‌ها و مفاهیم جنگ تحمیلی در صنعت طراحی لباس کشور  برگزار می‌شود .

اصول طراحى لباس‌ها بر اساس مفاهیم دفاع مقدس مانند: شهادت، وطن‌پرستى، اسارت، فقر، عشق، از جان‌گذشتگى، شجاعت، نماد، سرزمین، غیرت، ایثار، حماسه، خاک، وفادارى و ... است.

مجموع نمایشگاه روایت است، روایت از زندگى جانبازان و شهدای جنگ تحمیلى مانند وصیت‌نامه شهدا، نگاه مادر و فرزندان شهدا، داستان‌هاى جنگ و اسرا، حماسه‌هاى جنگ مانند شهید عباس دوران ...

نمایشگاه لباس با موضوع دفاع مقدس برای نخستین بار توسط موسسه هنرى یشم بهمن‌ماه سال ۹۴ در فرهنگسراى نیاوران برگزار شد که با استقبال بى‌سابقه هنرمندان، مدیران، اصحاب فرهنگ و هنر، جانبازان، اسراى جنگ تحمیلى و مردم هنر دوست این مرز و بوم مواجه شد .

افتتاحیه این نمایشگاه روز سه‌شنبه 15 اسفندماه، ساعت ۱۶ در پردیس سینما گالری ملت با حضور هنرمندان، طراحان لباس، شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی کشور افتتاح می‌شود و تا ۱۸ اسفندماه دایر خواهد بود.

علاقمندان می‌توانند برای بازدید از نمایشگاه همه روزه از ساعت 11 تا 20 به نشانی خیابان ولیعصر (عج)، ابتدای بزرگراه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی (نیایش)، پردیس سینمایی ملت، طبقه منفی 2 مراجعه کنند.