به گزارش هنرآنلاین به نقل از ستاد خبری هفتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، ویژه برنامه بخش بین‌الملل جشنواره مد و لباس فجر، شنبه 12 اسفندماه 96 از ساعت 10:30 در تالار رودکی برگزار می‌شود.

در این مراسم علاوه بر مدیران، مسئولان و فعالان عرصه مد ولباس کشور، جمعی از مهمانان خارجی و سفرا نیز حضور خواهند داشت.

برپایی دو کارگاه‌ آموزشی از سوی اساتید دانشگاه "برارا" کشور ایتالیا و دانشگاه "مدآرت" کشور فرانسه از مهمترین بخش‌های جنبی این رویداد است.

 بخش بین الملل درنظر دارد تا بخش ویژه رقابتی را به بخش های مختلف خود اضافه نموده و به نفر اول طاووس طلایی اهدا کند.

ایجاد انگیزه برای حضور طراحان در عرصه های بین المللی، ایجاد انگیزه برای طراحان جهت ورود به بازارهای بین المللی، ایجاد ارتباط وسیع تر و موثرتر میان دبیرخانه بخش بین الملل و طراحان فعال در عرصه بین الملل، ایجاد پلی برای ارتباط هرچه بیشتر طراحان با بخش بین الملل جشنواره و حضور فعال در این بخش، شناسایی ظرفیت ها و امکانات موجود بین المللی در حوزه طراحان و فعالان حوزه مد و لباس اسلامی، رونق بخشیدن به بخش بین الملل از راه رقابتی و مسابقه ای، ایجاد جذابیت رسانه ای و تشویق طراحان برای حضور هرچه بهتر در برنامه های بین المللی در طول سال از مهمترین اهداف در بخش بین‌الملل هفتمین جشنواره مد و لباس فجر عنوان شده است.

هفتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر، به همت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور از ششم تا سیزدهم اسفندماه همزمان در تهران و چندین استان کشور برگزار می‌شود.