به گزارش هنرآنلاین به نقل از ستاد خبری هفتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، متن پیام سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به هفتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر به شرح زیر است:

فرهنگ ایرانی منظومه‌ای متنوع از آداب‌ورسوم، سنت‌ها، آیین‌های ملی و دینی و زبان‌ها و گویش‌هایی است که روح وحدت و انسجام را در کالبد اقوام گوناگون این سرزمین دمیده است و استواری و بقای ملت بزرگ ایران مرهون اتکا بر دو پایه مستحکم ایرانی بودن و اسلامی بودن در طول تاریخ پرفرازونشیب این سامان بوده است.

 در این میان پوشش و لباس به‌مثابه یک شأن انسانی، نمود بارز و تجلی‌بخش تنوع فرهنگی ما به شمار می‌رود. لباس در فرهنگ این سرزمین نشات گرفته از باورها و ارزش‌هایی است که در بطن فرهنگ ایرانی موج میزند و صورتگر سیرت و اندیشه سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی است.

طراحان و تولیدکنندگان عرصه لباس و پوشش برای آفرینش هنرمندانه الگوهایی جذاب و مورد پسند و پذیرش جامعه تلاش خستگی‌ناپذیر دارند و کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در این مسیر دشوار و پرمخاطره، ایفاگر وظیفه‌ای سنگین برای نظام بخشی به فعالیت‌های این عرصه است تا با خودکفایی فرهنگی و اقتصادی، به راهبرد اقتصاد مقاومتی جامه عمل بپوشاند.

 هفتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، اتفاق مبارکی به‌منظور خودشناسی، خودکفایی و خودساختگی اقتصادی است تا به داشته‌های فرهنگ غنی خود توجه افزون‌تری کنیم و هویت اصیل خود را که جلوه بارز آن در "پوشش ایرانی" رخ می‌نماید قوام و دوام بخشیم. به همه دست‌اندرکاران این رویداد فرهنگی درود می‌فرستم و امیدوارم برگزاری این جشنواره گامی ارزشمند در راستای ارتقای سطح فرهنگی جامعه و توجه به اصالت‌ها و ارزش‌های فرهنگ غنی ایرانی ـ اسلامی باشد.