به گزارش هنرآنلاین به نقل از کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، مهدی محمودی دبیر بخش فرهنگی هنری، انجمن‌ها و مؤسسات جشنواره‌های مد و لباس فجر و مدیر مؤسسات مد و لباس کشور با اعلام خبر رونمایی از نخستین نرم‌افزار جامع مد و لباس بیان کرد: طی سال‌های اخیر و با سرعت روزافزون رشد فناوری، شاهد پیشرفت و توسعه تکنولوژی‌های مرتبط با هنر صنعت مد و لباس هستیم که بر این اساس برخی از نرم‌افزارهای کاربردی در این حوزه طراحی شده است. ما برای اولین بار، برآنیم تا نخستین نرم‌افزار جامع مد و لباس را با هدف راه‌اندازی بستری نوین برای ایجاد ارتباط بین عرضه و تقاضا در ایران رونمایی کنیم.

محمودی درباره ویژگی‌های این نرم‌افزار گفت: اپلیکیشن جامع و کاربردی "مداَپ"، دارای ویژگی‌های متعددی همچون جستجوی پیشرفته کالا و خدمات، جستجوی مکانی، قیمتی و تخصصی به لحاظ ویژگی‌های طراحی و بصری پوشاک و سایر ملزومات در هر نقطه جغرافیایی است که بسیاری از مشکلات در زمینه تأمین نیاز موجود در این عرصه را مرتفع خواهد ساخت.

او افزود: بخشی از قابلیت‌های این نرم‌افزار همچون سایر اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی، قابلیت "فالو"، "آنفالو"، "شیرکردن" و "نظر دادن" کردن کاربران را داراست که البته تمام فعالیت‌ها به‌منظور ایجاد نظم و یکپارچگی در این بخش توسط مدیریت نرم‌افزار رصد می‌شود.

محمودی در ادامه گفت: با توجه به قابلیت‌های کاربردی مداپ در چهارچوب مدیا مد، هر کاربر می‌تواند در پروفایل شخصی، فیلم‌های یک دقیقه‌ای را در راستای معرفی خود و محصول مد نظر خود منتشر کند که در این میان فیلم‌های آموزشی تا سقف یک ساعت هم به‌وسیله مدیران "مداَپ" و همچنین کاربران بارگذاری خواهند شد.

مدیر مؤسسات مد و لباس کشور با اشاره به بخش آموزش تصویری (فیلم‌های آموزشی) و برپایی ورک‌شاپ‌های مجازی در این نرم‌افزار تصریح کرد: استفاده بخشی از فیلم‌های آموزشی رایگان است، اما بخشی دیگر با پرداخت ارقام ناچیز و در مقام یک ورکشاپ آموزشی تخصصی در عرصه مد و لباس به ارائه خدمات آموزشی به اقصی نقاط کشور می‌پردازند.

محمودی به بخش انتشار خبر، زمان و مکان حراج‌ها و تخفیف فروشگاه‌ها و مزون‌ها اشاره کرد و افزود: علاوه بر این، سایر رویدادها، همایش‌ها و سمینارها نیز در پروفایل افراد اطلاع‌رسانی شده و علاقه‌مندان می‌توانند به‌صورت رایگان از آخرین اخبار حراج‌ها، تخفیف‌ها، رویدادها و رونمایی تمام ارائه‌کنندگان محصولات مد و لباس قرار گیرند.

مدیر مؤسسات مد و لباس کشور در ادامه به یکی از بخش‌های جذاب این نرم‌افزار اشاره کرد و گفت: ساخت استایل یکی از ویژگی‌های این نرم‌افزار است و افراد می‌توانند با تعداد مشخصی تصاویر، استایل خود را به مشورت گذاشته و نظر دوستان خود را در خصوص آن در داخل اپ دریافت کنند.

او با تأکید بر اینکه تمامی خدمات این نرم‌افزار به شکل رایگان ارائه خواهد شد، اذعان داشت: بدون شک بحث ارائه امتیاز به پروفایل‌ها و کاربران موجود در اپ به‌وسیله مشتریان و مصرف‌کنندگان خدمات آن‌ها با هدف ایجاد فرصت‌های بهتر در خدمت‌رسانی مؤثر منظور خواهد شد.

محمودی در خاتمه از معرفی اپلیکیشن "مدآپ" در حاشیه هفتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، خبر داد.