به گزارش هنرآنلاین به نقل از ایسنا، میرفخرایی داماد توران میرهادی - چهره پیشکسوت کتاب کودک و آموزش و پرورش - با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر مشغول انجام رایزنی‌هایی برای برگزاری مراسم تشییع پیکر سرکار خانم توران میرهادی از خانه هنرمندان در روز جمعه (۲۱ آبان‌ماه) هستیم و در صورت موافقت مسئولان، این مراسم روز جمعه از ساعت ۸:۳۰ تا ۹ در مکان خانه هنرمندان برگزار خواهد شد. همچنین پیکر آن مرحوم برای خاک‌سپاری به امام‌زاده عبدالله واقع در شهرری منتقل می‌شود تا در کنار پسرش که سال‌ها پیش در جریان سیل جان خود را از دست داد، برای همیشه آرام گیرد.

به گفته او، مراسم ترحیم توران میرهادی نیز روز یکشنبه ۲۳ آبان‌ماه از ساعت ۱۳ تا ۱۴:۳۰ در مسجدجامع شهرک غرب برگزار خواهد شد.

توران میرهادی که سه‌شنبه 18 آبان‌ماه از دنیا رفت متولد سال ۱۳۰۶ بود. او از ۲۷ شهریورماه به علت سکه مغزی در بیمارستان بستری بود. میرهادی استاد ادبیات کودکان، نویسنده، متخصص آموزش و پرورش و یکی از شخصیت‌های برجسته فرهنگی بود که بیش از ۶۰ سال در گستره آموزش و پرورش، فرهنگ کودکی و ادبیات کودکان کوشید و در این روند یکی از چهره‌های تاثیرگذار بود.

در این راه او به همراه همسر و همراهش محسن خمارلو به مدت ۲۵ سال مجتمع آموزشی تجربی فرهاد یا مدرسه فرهاد را از سال ۱۳۳۴ تا ۱۳۵۹ اداره کرد. این مجتمع یکی از آموزشگاه‌های تجربی و الگوواره ایران بود که هدف‌ها و کارکردهای آموزش و پرورش مدرن در آن تجربه و ارزیابی می‌شد.

همچنین او یکی از بنیان‌گذاران شورای کتاب کودک است و از سال ۱۳۵۸ نیز سرپرستی تدوین و تالیف "فرهنگنامه کودکان و نوجوانان" را برعهده داشت.

این شخصیت فرهنگی  از سوی موسسه‌ پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان به‌عنوان نامزد دریافت جایزه "آسترید لیندگرن" سال ۲۰۱۷ انتخاب شده است.