به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، در متن حکم یاسر احمدوند معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خطاب به علی رمضانی آمده است: «با استعانت از خداوند متعال؛ نظر به مراتب شایستگی‌ها، تعهد انقلابی و سوابق مدیریتی جنابعالی به موجب این حکم به عنوان «دبیر سی‌امین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران» منصوب می‌شوید.

شایسته است با هم‌افزایی و بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها و تعاملی سازنده با صاحبنظران، نهادها و سازمان‌ها نسبت به ارتقا کیفی و کمی فعالیت‌های مرتبط برنامه‌ریزی و اقدام نمایید.

دوام توفیقات جنابعالی را از خداوند منان خواستارم»

علی رمضانی فارغ‌التحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی از دانشگاه تهران و رساله دکترای خود در همین رشته را به‌تازگی نگاشته است. از دیگر سوابق او می‌توان به مدیر گروه فرهنگ‌پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و مشاور طراحی و برنامه‌ریزی ریاست این پژوهشگاه (تا کنون)، مدیرکل تامین منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، معاون فرهنگی و تولید انتشارات سروش، معاون تولید و رسانش کانون اندیشه جوان، رئیس هیات مدیره شرکت کتابشهر ایران، رئیس هیات مدیره کانون اندیشه جوان، عضو هیات مدیره شرکت انتشارات به‌نشر (وابسته به آستان قدس رضوی) و رئیس هیات مدیره انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی اشاره کرد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران، سردبیر ماهنامه «زمانه»، عضو شورای سیاستگذاری دو دوره جشنواره کتابخوانی رضوی(ع)، عضو شورای سیاستگذاری دومین دوسالانه کارتون کتاب، عضو شورای سیاستگذاری مجله سروش هفتگی و دست‌اندرکار برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی در حوزه کتاب و فرهنگ از دیگر فعالیت‌های رمضانی بوده است.