به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، این مجلس شعرخوانی، سه‌شنبه بیست‌وپنجم مردادماه از سوی خانه کتاب و ادبیات ایران با حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی زنجان و حسینیه اعظم زنجان برگزار می‌شود.

در این آیین، استاد ولی‌الله کلامی از زنجان، قادر ایمان‌زاده از اردبیل، غلامرضا رزمی از تبریز، و علی حنیفه و علی کریمی از زنجان، شعر ترکی خواهند خواند. همچنین محمود حبیبی‌کسبی و محمدرضا طهماسبی از تهران، محسن ناصحی از اصفهان، و هادی وحیدی و قربان ولیئی از زنجان، شعر فارسی می‌خوانند. اجرای این آیین برعهده استاد ناصر فیض خواهد بود.

از دیگر برنامه‌های چهارمین مجلس شعرخوانی «به آیین آسمان» در زنجان،  تقدیر از گروه مولفان کتاب «بیزبئله آغلاردیق؛ مرجع سه‌مجلدی مرثیه‌سرایی در زبان ترکی) نوشته صالح سجادی، احمد رنجبری حیدرباغی و جعفر پوررضوی است. در این آیین همچنین استاد غلامرضا عینی‌فرد مرثیه‌سرایی خواهد کرد.

علاقه‌مندان برای حضور در این آیین می‌توانند ساعت ۱۷:۳۰ به حسینیه اعظم زنجان واقع در خیابان فردوسی این شهر مراجعه کنند. این مجلس به صورت زنده از آپارات خانه کتاب و ادبیات ایران به نشانی aparat.com/khaneketab/live پخش خواهد شد.

پیش از این، مجالس اول، دوم و سوم «به آیین آسمان» در شهرهای قم، مشهد مقدس و اصفهان برگزار شده است.