به گزارش هنرآنلاین، دومین دوره‌ نشست «دیدار متن» به کوشش خونه‌کار دگره و همراهی پنج شاعر شناخته شده طی دو روز برگزار می‌شود. شمس آقاجانی و رویا تفتی (پنجشبه ۲۳ تیرماه ساعت ۱۹)، علیرضا بهنام (پنجشبه ۲۳ تیرماه ساعت ۲۱) و لیلا صادقی و محمد آزرم (دوشنبه ۲۷ تیرماه به ترتیب ساعت ۱۹ و ۲۱) در ارتباط با جنبه‌های گوناگون آثار و فعالیت‌های رضا براهنی به بحث و تبادل نظر می‌پردازند.

رضا براهنی طی عمر حرفه‌ای خود در حوزه نقد ادبی، داستان‌نویسی و تغییر بنیان‌های شعر معاصر فارسی تاثیر به‌سزایی گذاشت. «خطاب به پروانه‌ها و چرا من دیگر شاعر نیمایی نیستم؟» از جمله مهم‌ترین آثار او است که نخستین بار در سال ۱۳۷۴ به چاپ رسید.

کتاب دربرگیرنده دو بخش است. خطاب به پروانه‌ها، شامل شعرهای رضا براهنی و بخش دوم، چرا من دیگر شاعر نیمایی نیستم؟، بحثی نظری درباره شعر  که براهنی در آن ضمن برشمردن تضادهای حاکم بر نظریه‌پردازی نیما یوشیج و احمد شاملو و شعرهای این دو، در برابر نظریه و شعرهای آن‌ها و آرای شاعران دیگر و شعرهایشان، نظریه جدیدی مطرح می‌کند که به زعم او، شعر فارسی با تکیه بر آن، می‌تواند خود را از بن‌بست شعر کهن و شعر نیمایی و شعر سپید نجات دهد. انتشار این دفتر، لقب بنیان‌گذار جریان شعر پست مدرن ایران را برای رضا براهنی به همراه آورد.

حضور در این سلسله نشست‌ها برای عموم آزاد است.