به گزارش هنرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌ خامنه‌ای، متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

«بسم الله الرّحمن الرّحیم

جناب آقای سیدعباس صالحی دامت توفیقاته

روزنامه کهنسال اطلاعات در دوران نظام جمهوری اسلامی همواره نماینده و نمایشگر یکی از اضلاع نظام و انقلاب و سخنگوی قشرهایی از مردم عزیز بوده که غالباً سخن آنان بیش از هر جای دیگر در این روزنامه انعکاس می‌یافته است.

چندوجهی بودن نگاهها و سلایق سیاسی در میان نخبگانی که در اعتقاد راسخ به انقلاب و نظام اسلامی مشترکند، وجود روزنامه‌‌ای با این خصوصیت را مفید و شاید الزامی می‌کرده و اکنون نیز آن‌چنان است. برادر انقلابی و پسندیده‌خصال مرحوم حجت‌الاسلام دعایی که علاوه بر افتخار نمایندگی از سوی امام عظیم‌الشأن در آن روزنامه، از سوی اینجانب نیز سال‌ها این مأموریت را بر عهده داشتند، به گونه‌ای شایسته توانسته بودند جهت‌گیری مزبور را رعایت کنند.

اکنون پس از درگذشت تأسف‌بار ایشان جنابعالی با سوابق درخشان علمی و مبارزاتی و انقلابی و تصدی مسئولیت‌های خطیر در نظام جمهوری اسلامی، در صدر فهرست افراد مناسب برای اجرای این مأموریت می‌باشید. لذا اینجانب شما را به نمایندگی خود در موسسه و روزنامه اطلاعات و مدیر مسئول آن روزنامه منصوب می‌کنم و توفیقات شما را از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.»

حجت‌الاسلام سیدمحمود دعایی نیمه خرداد امسال پس از حدود چهار دهه مسئولیت و خدمت در موسسه و روزنامه اطلاعات در سن ۸۱ سالگی از دنیا رفت.

سیدعباس صالحی پیش از این در دولت گذشته چهار سال مسئولیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بر عهده داشت.