به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط‌عمومی بنیاد سعدی، با هدف آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان، بنیاد سعدی تاکنون بیش از ۴۰ کتاب با همکاری استادان و صاحب‌نظران این حوزه تالیف کرده است. این کتاب‌ها براساس استاندارد مرجع آموزش زبان فارسی در هفت سطح نوآموز، مقدماتی، پیش‌میانی، میانی، فوق‌میانی، پیشرفته و ماهر تالیف شده‌اند.

«دوره غیرهم‌زمان روش تدریس کتاب‌های بنیاد سعدی» نیز با هدف آشنایی بیشتر با مجموعه تالیف،‌ و همچنین نحوه تدریس آن‌ها تعریف شده‌است. یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های این دوره، نداشتن محدودیت زمانی و مکانی برای شرکت‌کنندگان است. محتوای دوره شامل ویدیوهای آموزشی تعاملی، متن ویدیوها، منابع مرتبط و آزمون برخط است که از جلسه صفر آموزشی، هفت بخش مربوط به هفت کتاب بنیاد سعدی، نظرسنجی، آزمون پایانی و مرحله پایانی، مرحله صدور و دریافت گواهی در صورت قبول شدن در آزمون پایانی‌ست.

شرکت در آزمون پایان جلسات اختیاری‌ست اما در صورت نیاز به دریافت گواهی، شرکت در تمامی آزمون پایان جلسات الزام دارد. آزمون‌های مستمر و پایانی در پایان جلسات نیز آزمونی از تمام محتوای دوره است که تصحیح آن به‌صورت خودکار صورت می‌گیرد و کاربر می‌تواند نتیجه آزمون را لحظاتی پس از آن مشاهده کند. گواهی دوره در صورت مشاهده تمام جلسات و کسب نمره قبولی در آزمون‌های مستمر و پایانی به‌صورت الکترونیکی صادر می‌شود و این گواهی دارای کد و لینک اعتبارسنجی از طریق وبگاه بنیاد سعدی‌ست.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت شرکت در مراسم افتتاحیه از راه پیوند http://S1f.ir/ceremony وارد نشست مجازی شوند. متقاضیان شرکت در دوره نیز می‌توانند از تاریخ ۲۶ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ در آدرس  http://S1f.ir\teachbook ثبت‌نام کنند.