به گزارش هنرآنلاین، در فراخوان یازدهمین دوره «کتاب گرافیک سال بابان» آمده است: تمامی هنرمندان، دانشجویان و هنرآموزان هنرستان‌ها می‌توانند در تمامی بخش‌های این فراخوان شرکت کنند. آثار منتخب همراه با نام و نام‌خانوادگی و رزومه هنرمند در کتاب درج خواهد شد. حدود ۳۰ درصد از هزینه‌ تولید کتاب‌ها از سوی شرکت‌کنندگان که آثارشان تایید شده دریافت خواهد شد. کتاب سال گرافیک بابان به افرادی که بیش از ۵ اثرشان در کتاب چاپ شود به‌طور رایگان اهدا خواهد شد. همچنین به افرادی که بیش از ۲ اثر آن‌ها در این مجموعه منتشر شود ۵۰ درصد و و کمتر از ۲ اثر ۳۰ درصد تخفیف تعلق خواهد گرفت. به تمامی افراد شرکت‌کننده از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گواهی ثبت آثار اهدا خواهد شد. رزومه تمامی شرکت‌کنندگان به همراه عکس پرسنلی، نام و نام خانوادگی به چاپ خواهد رسید.

هنرمندان می‌توانند در این رویداد بزرگ در بخش های زیر شرکت کنند:

پوستر، جلد کتاب، نشانه، نقاشی، تصویرسازی، کاریکاتور، طراحی، عکاسی و بخش‌های آزاد …

( هنرمندان در هر بخش می توانند ۲۰ اثر ارسال کنند و همچنین همزمان در تمامی بخش‌ها هم شرکت داشته باشند)

جوایز:

پس از چاپ و آماده سازی کامل یازدهمین کتاب گرافیک سال بابان، آثار ارسال شده مجددا داوری و به ۳ نفر برگزیده به انتخاب داوران جوایز نفیس اهدا خواهد شد. همچنین به ۵ نفر دیگر با انتخاب انتشارات بابان و شرکت کنندگان گواهی ثبت آثار اهدا خواهد شد.

جایزه نفر اول ۱۵ میلیون ریال به اضافه اهدا رایگان کتاب، دیپلم افتخار وگواهی ثبت آثار - جایزه نفر دوم ۴ میلیون ریال به اضافه اهدا رایگان کتاب، دیپلم افتخار وگواهی ثبت آثار - جایزه نفر سوم ۳ میلیون ریال به اضافه اهدا رایگان کتاب، دیپلم افتخار وگواهی ثبت آثار. به تمامی شرکت کنندگان کتاب، دیپلم افتخار و گواهی ثبت آثار تعلق خواهد گرفت.

زمان‌بندی این رویداد ملی:

مهلت ارسال آثار ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

تولید یازدهمین کتاب گرافیک سال بابان ۱۱ بر این اساس زمان‌بندی شده است:

تهیه ماکت و ارسال برای صدور مجوزها: خرداد ۱۴۰۱

تولید فنی (لیتوگرافی و چاپ): تیر ۱۴۰۱

تولید فنی نهایی (صحافی): مهر یا آبان ۱۴۰۱ ( زمان به دلیل دریافت مجوز ها و امور اداری که از عهده انتشارات خارج است قطعی نیست)

مراحل ارسال اثر:

ارسال آثار توسط شرکت‌کنندگان ۲ طریق امکان پذیر است:

 از طریق ایمیل و واتساپ

آدرس ایمیل ارسال آثار:

Baban.farakhan@gmail.com

شماره واتساپ ارسال آثار:

۰۹۳۵۳۱۴۸۰۲۴

نکته مهم: (آثار خود را حتما به همراه نام نام خانوادگی و شماره موبایل ارسال کنید)

ساعت کار دبیرخانه این رویداد از ساعت ۱۰ تا ۱۷ اعلام و تلفن‌های ۰۲۱-۷۷۲۶۱۹۱۵ نیز برای پاسخ‌گویی به پرسش‌های شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است.