به گزارش هنرآنلاین، این رویداد فرهنگی حوزه جوانان از سوی کانون فرهنگ و اندیشه ایرانیان و با همکاری معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و خانه کتاب و ادبیات ایران آغاز به کار کرده است که در تابستان ۱۴۰۱ به فرجام خواهد رسید.

دبیرخانه جایزه از جوانان مولف، مترجم و مصحح، همچنین ناشران کشور می‌خواهد تا کتاب یا کتاب‌های پیشنهادی خود را در تارنمای کتاب سال جوانان ketabjavanan.ir  ثبت کنند.

شرایط شرکت

تنها آثار پدیدآورندگان جوان (زیر ۲۹ سال؛ متولدین سال ۱۳۷۱ و بالاتر ) پذیرفته می‌شود.

پدیدآورنده جوان کسی است که نام او در سرشناسه کتاب آمده باشد.

داوری آثار، دربرگیرنده همه موضوعات رده‌بندی دیویی و حوزه کودک و نوجوان است. اما کتاب‌های کمک آموزشی پذیرفته نمی‌شود.

کتاب‌ها می‌بایست برای نخستین‌بار در سال ۱۴۰۰ به چاپ رسیده باشند.

فرآیند ثبت درخواست و سپس پذیرش آثار در داوری با فرستادن دو نسخه از کتاب به همراه تصویر اسناد هویتی جوان پدیدآور، انجام می‌گیرد.

استاندارد جهانی تعریف‌شده از سوی یونسکو تاکید دارد که بازه سنی ۱۵ تا ۲۹ سال، دوران جوانی است. بدین روی جایزه ملی نیز، چارچوب یادشده را به رسمیت می‌شناسد.

دانشوران جوان و ناشران تا ۸ خرداد ۱۴۰۱ فرصت دارند آثار پیشنهادی خود را به دبیرخانه سومین جایزه به نشانی: تهران، پل کالج، ابتدای خیابان حافظ، خیابان بامشاد، شماره ۲، واحد ۱، کد پستی: ۱۵۹۹۶۱۷۷۱۱ بفرستند و همچنین برای آگاهی بیشتر درباره این رویداد، می‌توانند با شماره‌های: ۲۱ و ۸۸۹۴۸۸۲۰ – ۰۲۱ یا ۰۹۳۶۶۸۸۵۸۹۹ تماس بگیرند.