به گزارش هنرآنلاین به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،  محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در احکامی جداگانه علی اکبر اشعری، محسن پرویز، محسن مومنی شریف، عادل پیغامی، علیرضا قزوه، محمدرضا محمدخانی، مریم جدلی، علی محمد مودب، سیدمحمود اسلامی، علی رمضانی و یاسر احمدوند را به عنوان اعضای جدید هیات امنای خانه کتاب و ادبیات ایران منصوب کرد.

در متن حکم خطاب به اعضای جدید این موسسه آمده است: «نظر به مراتب علمی و سوابق ارزشمند فرهنگی جناب­عالی، به استناد ماده ۱۰ اساسنامه موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، به موجب این حکم به مدت سه سال به عنوان «عضو هیات امنای موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران» منصوب می ­شوید.

امید است در آستانه دهه پنجم انقلاب اسلامی با حضور موثر و فعال، به رشد فرهنگی جامعه در مسیر شکوفایی استعدادها و گسترش معنویت و دانش یاری رسانید و با بهره­ گرفتن از توان و ظرفیت داخل و بیرون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تحقق اهداف فرهنگی انقلاب اسلامی موفق و موید باشید.

ضرروت دارد هیات امنا به عنوان رکن سیاست­گذاری موسسه با اتخاذ سیاست­‌هایی در احیا و تسهیل­‌گری نشر حرفه‌ای و کتاب، تحول اقتصاد فرهنگ در چارچوب ماموریت­‌ها، آراستن و تجهیز موسسه به فناوری نو و نوآورانه، چابک ­سازی اداری و تشکیلاتی کوشا باشد. همچنین انتظار می­‌رود با در پیش گرفتن رفتار همدلانه با اهالی فرهنگ و ادبیات، موسسه‌­ای درخور برای تبدیل ایده ‌ها به حقیقت بنا شود.

 امید است با اتکال به خداوند متعال و حضور موثر و راهگشای تان و همکاری سایر اعضای محترم هیأت امنا، تحقق این اهداف به گونه­‌ای مطلوب فراهم شود. ان­شاالله»