به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در متن دومین اطلاعیه تامین کاغذ آمده است:

«پیرو اطلاعیه قبلی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر تامین کاغذ مورد نیاز نشر کتاب در سال  ۱۴۰۰، به دلیل تاخیر بوجود آمده در تخصیص ارز و اتمام مهلت پروفرم‌های ارائه شده از سوی شرکت‌های واردکننده و  باعنایت به تصویب مجدد تخصیص ارز ترجیحی برای واردات کاغذ، این معاونت در نظر دارد ۱۵ هزار تن کاغذ تحریر و ۵ هزار تن کاغذ بالکی حوزه نشر را تامین کند. لذا مجددا از شرکت های معتبر واردکننده داخلی براساس سوابق واردات و با لحاظ قیمت و کیفیت کاغذ دعوت به‌عمل می آورد:

شرکت‌های متقاضی واردکننده کاغذ می‌ توانند درخواست خود را به همراه پروفرم واردات کاغذ و سوابق حقوقی (شامل: اساسنامه، آخرین آگهی تغییرات مربوط به هیات مدیره و صاحبان امضاء مجاز، نشانی شرکت)، گردش مالی دو سال اخیر و سوابق تجربی شرکت در پاکت سربسته ممهور به مهر شرکت حداکثر تا پایان روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۰/۹/۲۲ به دبیرخانه کارگروه کاغذ معاونت امور فرهنگی واقع در میدان بهارستان- خیابان کمال الملک- ساختمان اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی- طبقه سوم - اتاق ۳۲۳ تحویل دهند. به درخواست‌ هایی که پس از تاریخ مذکور ارایه شود ترتیب اثر داده نخواهد شد.

براساس بخشنامه‌های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و به موجب قوانین و مقررات مربوطه، شرکت منتخب کارگروه مکلف است علاوه بر تضامین لازم همزمان با معرفی به بانک مرکزی جهت اخذ تسهیلات ارزی، ۳۰ درصد از معادل تسهیلات را براساس نرخ آزاد ارز (مطابق شاخص‎‌های بانک مرکزی) بابت تضمین عدم انجام تعهدات در موارد مشخص شده ارایه نماید. ضمنا رفع تعهد ارزی و آزادسازی وثایق واردکنندگان کاغذ منوط به تحویل کالا با قیمت مصوب سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به شبکه توزیع کاغذ معاونت امور فرهنگی می‎باشد و در غیر این صورت شرکت واردکننده علاوه بر تضمین یاد شده مکلف به پرداخت مابه‌التفاوت نرخ ارز ماخوذه (قیمت ترجیحی با قیمت آزاد ارز) است. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن ۳۸۵۱۲۷۹۸ تماس بگیرید.»