به گزارش هنرآنلاین، سابینا بِرمن، متولد سال۱۹۵۵، نمایشنامه‌نویس، شاعر، رمان‌نویس و روزنامه‌نگار، یکی از مهم‌ترین چهره‌های ادبی-فرهنگی مکزیک است. تا به حال چهار بار جایزه‌ ملی تئاتر را برای نمایشنامه‌هایش و دو بار جایزه‌ ملی روزنامه‌نگاری را به‌دست آورده است. آثارش نیز به زبان‌های مختلف دنیا ترجمه شده‌اند. از مهم‌ترین آن‌ها، «یانکی»، «معما» و «مرگ ناگهانی» را می‌توان نام برد. در کنار این‌ها، در سینما نیز فعالیت می‌کند و در نوشتن فیلمنامه با آلفونسو کوارون، الخاندرو گونسالس ایناریتو، کریستین کلر و آرتورو ریپستاین، همکاری‌هایی داشته است.

او یک‌بار برای فیلمنامه‌ Alejandro Aunt برنده‌ی جایزه‌ آریل (مهم‌ترین جایزه‌ سینمایی در مکزیک) شده است. علاوه بر نمایشنامه‌ها، از او چندین مجموعه‌ شعر و مقالات فراوان در مجلات و روزنامه‌ها نیز به چاپ رسیده است. یانکی و نویسنده (با نام اصلی یانکی) یکی از نمایشنامه‌های مهم برمن است. او نخستین بار برای همین اثر، جایزه‌ ملی تئاتر مکزیک را به‌دست آورد.

از رضا عابدین‌زاده، شاعر و مترجم متولد ۱۳۶۱ در مشهد، تاکنون کتاب‌های متعددی در حوزه شعر، شعر ترجمه و ترجمه رمان و نمایشنامه منتشر شده است.

«یانکی و نویسنده» جدیدترین اثر ترجمه عابدین‌زاده است که با طرح جلد همکاری مشترکی از سهیلا دیزگلی و معصومه میرزایی، ازسوی انتشارات آرادمان، در ۸۶ صفحه، به‌بهای ۳۵ هزار تومان انتشار یافته است.